Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Antergos vs Manjaro vs ?

Zaczęty przez PomPom, Maj 14, 2017, 04:32:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

#240
Cytat: Dziadek Starowinek w Wrzesień 24, 2017, 06:57:18 PM

EDIT. Moje Manjaro odwaliło coś nieprzyjemnego - panel przestał reagować na cokolwiek. Okienka też czasami lubią się wciąć. Możliwe, że to wina xfwm i nie wiem, czy go podmienić (wolałbym nie), czy czekać na Xfce 4.14, czy przenieść się na coś innego, najpewniej Archa, skoro postanowiłem w tym kierunku iść.
Być może że Manjaro Xfce zainstalowało się z błędami, sam doświadczyłem takiej sytuacji. A konkretniej, po zainstalowaniu Kodi z repo Manjaro w ogóle nie chciał się uruchomić, dopiero z terminala jako root Kodi się uruchamiało. Mało tego po tej operacji Chromium zaczęło mi zawieszać system, i chcąc nie chcąc byłem zmuszony od nowa zainstalować system. No i po instalacji na nowo Manjaro Xfce i po aktualizacji pojawił się drobny problem z oknami, ale poradziłem sobie z tym problemem, przez aktualizacje z unstable. Proponował bym Tobie nie czekając zbyt długo na aktualizacje, aktualizować system z unstable. Mnie np. to pomogło.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Hmm... wtedy troszkę to się mija z celem :/ Skłaniam się coraz bardziej w stronę nieużywania pochodnych. Antergos odwalał, Manjaro odwalało, Arch miał jeden problem, ale możliwe, że przez instalację arch-anywhere. Z Manjaro miałem jeszcze problem, że sterowniki nvidii rozwaliły system, to wgrałem od nowa, tym razem odpaliłem live z non-free i w taki sposób zadziałało.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Dzisiaj zainstalowałem Manjaro Mate i działa jak na razie bez zarzutu.Stery też wgrałem od NVIDIA i działają bez problemu
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

#243
Cytat: Dziadek Starowinek w Wrzesień 25, 2017, 06:33:41 PMZ Manjaro miałem jeszcze problem, że sterowniki nvidii rozwaliły system, to wgrałem od nowa, tym razem odpaliłem live z non-free i w taki sposób zadziałało.
No a jak zainstalowałeś system za pierwszym razem, free-drivers? Z tego co pamiętam  z free-drivers instalator Calamares się zamykał.
Ja jak instaluje Manjaro to zawsze non-free, a potem usuwam stery własnościowe zaklęciem:
sudo mhwd -r pci video-nvidia-304xx

A na ich miejsce instaluje stery otwarte:
sudo mhwd -i pci video-nouveau
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Wgrałem z otwartych. Później skonfigurowałem sobie system i w manjaro settings dałem stery zamknięte. I po restarcie uwalone, a chroot robił problemy, to na szybko wgrałem od nowa, tylko odpalając zamknięte, dzięki czemu świeżo zainstalowany system od początku je miał.
myk byle jak jako tako

robson75

Dziadek Starowinek A jaką wersje instalowałeś? bo ja niestety 16.10 i tej wersji nie da rady zainstalować na otwartych.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

myk byle jak jako tako

robson75

To wygląda na to że w końcu naprawili Calamares.
Szkoda tylko że nie da rady zainstalować Manjaro 17.0.5 z płyty.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Cytat: Robert75 w Wrzesień 25, 2017, 11:38:20 PM
Szkoda tylko że nie da rady zainstalować Manjaro 17.0.5 z płyty.
Jak z instalacją to nie wiem, bo nie będę jej puszczać. Ale sam system wstaje bez problemu (wersja 64-bitowa). Tyle, że mam napęd DVD podłączany via USB, nie wiem jak z "tradycyjnego".
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Ja próbowałem wszystkich sposobów ażeby uruchomić Manjaro Xfce 17.0.5  z napędu optycznego DVD, bez rezultatu.
Najwidoczniej iso jest skopane.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Wersja 32-bitowa rowniez hula bez zajakniecia - wlasnie z niej pisze. Sprawdzilem na domowym lapku z wbudowanym DVD.

Moze masz kopniety naped?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Cytat: gom1 w Wrzesień 26, 2017, 06:15:35 PM
Moze masz kopniety naped?
Napęd jest w porządku (wiem bo sprawdzałem inne dystrybucje Linuksa) a Manjaro w wersji 16.10 też normalnie się odpala.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

To zainstaluj 16.10, zaktualizuj i będziesz mieć 17.0.5 :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Właśnie tak robię, jest tylko jeden minus, masa pakietów do aktualizacji (ponad 650 pakietów o wadze 1 GB).
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Postawiłem Archa na stacjonarce i mam nadzieję, że będzie tam już siedział, bez konieczności zmiany distra na inne. Szybko mi poszło ogarnięcie neta i dźwięku. Teraz przede mną już tylko przyjemna część dogrywania aplikacji, których akurat będę potrzebował :D MATE chodzi jak marzenie, nic nie ścina, system szybko się włącza - to jest właśnie Arch. Za pochodne już się nie biorę, chyba że wyjdzie jakieś zjawiskowe distro, w co wątpię.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum