Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

jaki Linux na początek

Zaczęty przez łysy, Marzec 16, 2017, 10:10:12 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

łysy

#15
Tak jeszcze mam windowsa , bo jeszcze czasami niektóre rzeczy muszę robić na windzie bo na Linuxie jeszcze nie umiem , a dokładniej to nie umiem zainstalować  programu do modemu na Linuxie

robson75

A po co Ci jakiś program do modemu na Linuksie, ja od lat używam jedynie kabla usb który mam podłączony do pieca i to wszystko. O jakich programach Ty mówisz.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

łysy

Komputer na którym mam Linuksa to laptop z którym trochę podróżuje po kraju i do niego mam modem usb Huawei i internet aero i nie umiem tego uruchomić na Linuxie.

lesio

Temat modemu był wielokrotnie omawiany na tym forum. Wystarczy w zakładce "Szukaj" wpisać "modem" i wyskakuje dość spora lista zagadnień, które były tu roztrząsane na wiele sposobów :-)

łysy

#19
Przeważnie zanim założę nowy wątek to szukam czy nie było podobnego a teraz się zapomniałem  :-[

A program to Mobile Partner

łysy

Już wszystkie potrzebne mi dane z dysku przeniosłem na dysk zewnętrzny i teraz chcę połączyć moje partycje w jedną , sformatować i zainstalować tylko Linuxa .
Jakie programy będą mi potrzebne i co po kolei robić ?

Albedo 0.64

Wszystko co jest ci potrzebne znajduje się na płycie instalacyjnej czyli: 1. system, 2. program partycjonujący.
Postępuj tak:
1. Uruchom live cd/dvd/usb.
2. Z menu programów wybierz GParted i przy jego pomocy najpierw usuń wszystkie partycje z dysku a potem utwórz nowe. Sposób partycjonowania był już opisywany.
3. Jeśli to możliwe na tym etapie - uzyskaj połączenie z internetem.
4. Uruchom instalator systemu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

robson75

@łysy: Jeżeli będziesz miał problemy z formatem dysku przy pomocy GParted to proponuję użyć płyty instalacyjnej Windows 7 lub 10 z tego co mi wiadomo XP nie ma opcji do usuwania partycji.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

łysy

#23
Potrzebuję pomocy w przy zainstalowaniu "Mobile partner"

robson75

#24
Z tego co mi wiadomo to program Mobile Partner jest windowsowski, a żeby uruchomiać programy windowsowskie na Linuksie musisz zainstalować program wine, a i tak nie masz 100% pewności że dany program w tym wypadku Mobile Partner będzie działał prawidłowo.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

łysy

W pobranej paczce z programem" Mobile partner" mam dwa katalogi jeden do windows drugi do Linux

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

łysy

Mam pobraną paczke z programem na kompie i wpisując   " sudo apt-get install mobile-partner "  wyskakuje mi komunikat
" E: Nie udało się odnaleźć pakietu mobile-partner "  no i nie wiem co robię zle

robson75

#28
Żle robisz ponieważ apt-get install wyszukuje pakietów do zainstalowania z repozytoriów. A Ty musisz wskazać dokładną lokalizacje np. /home/łysy/Download/mobile partner
Tutaj Masz jak krok po kroku zainstalować mobile partner.
           https://askubuntu.com/questions/323396/how-to-install-huawei-mobile-partner-21-in-ubuntu 
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

łysy

#29
ten plik z programem mam na pulpicie i w pobranych , ale dalej nie znajduje tego pliku

Ten link juz studiuję , ale co mam wpisać zamiast "hasiya"        - grzes-HP-Pavilion-dv5-Notebook-PC

Zobacz najnowsze wiadomości na forum