Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

nowe życie stareg peceta

Zaczęty przez wez, Kwiecień 03, 2017, 01:32:53 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wez

witam.
Chciał bym dać nowe życie mojemu staremu blaszakowi a przy poznać jakiś inny system niż okienka, co do komputera to na pokładzie mamy pentium4 2.80GHz 1.5gb ram HDD 80gb płyta główna to lite-on nr146 na której zintegrowana jest grafika intel extreme graphics 2. Co do moich potrzeb to w zasadzie swobodne przeglądanie każdego zakamarka internetu bo to moim zdaniem najbardziej zamula ten sprzęt, a z pakietami biurowymi, mp3 czy filmami z HDD raczej spokojnie sobie radzi. Oczywiście jeśli jest konieczność jakieś drobnej modyfikacji podzespołów to nie wykluczam takiej opcji ale mam nadzieję że da się coś zrobić bez wymiany całego kompa ;)


maj0nez

Spróbuj postawić mabox fajne distro i ważne,  że nasze polskie.

wez

a powiedzcie mi jeszcze jaki linux najlepiej poradzi sobie z emulacją konsol psx nes i innych starszych konsolek na wyżej wymienionym pc ? komputer miał by służyć wtedy tylko jako "konsola" najlepiej gdyby nie musiał mieć podłączonej klawiatury i myszy tylko pady

robson75

Jeżeli chodzi o emulatory gier: PCSXR czyli PS1 oraz PPSSPP czyli PSP to najlepiej zainstalować ROSE Fresh, ponieważ na tym systemie działają bez problemu. I co najważniejsze te 2 emulatory można zainstalować z repo ROSY.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum