Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja absolute64-14.2.2

Zaczęty przez Nornik, Luty 16, 2017, 11:48:33 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Nornik

Witam !
Czy instalacja absolute64-14.2.2 lub slackware64-14.2-install-dvd jest trudna i skomplikowana ?

pavroo

Instalacja żadnej dystrybucji nie jest bardzo skomplikowana.
Instalatory są przeważnie intuicyjne i wiele z nich dostępnych jest również po Polsku.
W przypadku Slackware i Absolute, to jeśli dobrze pamiętam, obydwa używają instalatorów działających w trybie tekstowym. Jeśli będziesz uważnie czytał pytania i podążał krok po kroku za wskazaniami skryptu instalacyjnego, to nie powinieneś mieć dużego problemu.

Jeśli jest to twój pierwszy kontakt z dystrybucja Linuksa (lub jeden z pierwszych) to sugeruję wybrać coś bardziej dla początkujących.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

wesiora999

No cóż instalacja nie należy do tych najłatwiejszych, ale nie jest ona jakaś bardzo trudna. Czytaj dokładnie wszystko podczas instalacji i poczytaj gdzieś na różnych forach i dasz radę :)

hubot_

#3
W przypadku instalacji Slackware musisz najpierw przygotować partycje np. używając polecenia cfdisk a następnie używając narzędzia setup zainstalować go. Instalacja Slackware nie jest skomplikowana, pytanie tylko czy zarządzanie zależnościami nie sprawi ci kłopotu. Wystarczy poczytać http://www.slackware.com/install/. Jeśli nie chce ci się męczyć z zależnościami to możesz zawsze sobie dorzucić swareta lub slapt-geta. Co do absolute nie pomogę bo nie próbowałem się bawić tym distro.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum