Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

laptop asus'a i linux

Zaczęty przez Kylo Ren, Luty 13, 2017, 06:13:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kylo Ren

Planuje zakup nowego sprzętu do programowania mam jednego z kandydatów: http://www.x-kom.pl/p/327818-notebook-laptop-156-asus-p2540ua-xo0025d-8-i5-7200u-8gb-500-dvd.html
Napisali że dostępne są sterowniki tylko na win 10
Czyli instalacja linuxa jest nieopłacalna/niemożliwa?

lesio

Nigdy nie ma 100% pewności. Szkoda, że nie jest określony model wi-fi. Z tym czasem są problemy. Z grafiką zapewne będzie OK - jedna karta grafiki i do tego intel. Podobnie z dźwiękiem - intel i wszystko zintegrowane. LAN bardzo rzadko sprawia problemy. Osobiście podjąłbym ryzyko zakupu takiego sprzętu pod linuksa z dużą dozą optymizmu. Ale gwarancji 100% nie ma.

Albedo 0.64

Fajny sprzęcik ale jak napisał kolega lesio, nie ma gwarancji stuprocentowego wsparcia pod Linuksem. Może wystąpić problem ze sterownikami które mogą być nieaktualne dla sprzętu najnowszej generacji i zostaną zaktualizowane z klkumiesięcznym poślizgiem lub nawet później. Ma to związek z wsparciem Linuksa przez producenta sprzętu. Niestety Asus nie jest firmą zainteresowaną Open Source. Jeśli poszukujesz komputera pod kątem instalacji Linuksa to zainteresuj się HP i Dell, te firmy mają w ofercie sprzęt dedykowany (najczęściej dla Ubuntu) z gwarancją poprawnego działania z Linuksem. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum