Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

coś o Skype będzie

Zaczęty przez MSki, Styczeń 02, 2017, 05:07:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Konfiguracja sprzętowa, to w sumie nic odkrywczego - stare dobre Lenowo X220, na którym pracuje każdy Linux.

Ostatnio, czyli przez parę miesięcy systemem był LM-18 Cinnamon, a obecnie LMDE-2.
Zmiany dokonałem dlatego, bo nie mogłem sobie poradzić z ustaleniem, co odpowiada za brak przesyłania plików za pomocą komunikatora Skype.
Te pliki to głownie pliki graficzne ze schematami.
Ja wysyłać je mogę i kolega który jest użytkownikiem systemu M$ bez problemów te pliki ode mnie otrzymuje, ale ja od niego już nie.
Rozmawiać i pisać w komunikatorze Skype możemy i to bez problemów, ale ta jednostronna wymiana/dostarczanie małych, bo "ważących" zaledwie parę kB plików graficznych jest niezwykle irytująca.
Aby sprawdzić, czy nie jest to wina LM-18, zainstalowałem LMDE-2, również ze środowiskiem Cinnamon - lubię to środowisko.
Niestety, problem pozostał.
Sprawdziłem, czy jakiekolwiek pliki mogę otrzymać tą drogą od syna, czyli "zza ściany"...z drugiego pokoju.
Syn pracuje na którymś z wydań M$, ale wysłany od niego plik, mimo graficznej informacji przesuwającego się paska postępu transmisji do mnie nie dociera.
Nie sprawdzałem przesyłu plików pomiędzy komunikatorami pracującymi pod Linuksem.

Nigdy z podobnym problemem nie miałem do czynienia, a wcześniejsze wersje Skype we współpracy na linii Windows <=> Linux były bezproblemowe - od kilkudziesięciu lat jestem użytkownikiem Linuksa i Skype.
Nie chcę tu snuć spiskowej teorii dziejów, ale skoro firma z Redmond wykupiła ten komunikator to ......?

Czy macie jakieś pomysły ?

ps.
LMDE-2 zostanie na dłużej, gdyż jest zdecydowanie szybszym i lepszym OSem niż LinuxMint-18.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie moim(?) problemem.

Albedo 0.64

Witaj. Coś mi się obiło o uszy, że nowa wersja Skype dla Linuksa ma problemy z przesyłaniem plików więc raczej nie ma to związku z systemem. Ja nie używam komunikatorów, do przesyłania plików używam z powodzeniem Dropboxa lub dysk Google. Możesz poszukać innego programu obsługującego protokoły Skype'a. A przez to zamieszanie masz lepszą wersję LM. Pozdrawiam.
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

MSki

Bo "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło"  ;-)
Lepsza wersja LinuxMint to jedno, ale znalazłem w sieci rozwiązanie problemu -  https://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-linux/downloading-web/?type=weblinux-deb
Webowa wersja "Skype for Linux Alpha" posiada j. polski, a ta którą można za pomocą Gdebi (i z powyższej strony pobrać i) zainstalować jest mocno zubożona i z bardziej zrozumiałych języków jest tylko angielski ;-)
Problem wymiany  plików już nie istnieje, ale istnieje kolejny - http://tech.wp.pl/messenger-whatsapp-skype-i-inne-komunikatory-pod-scisla-kontrola-6069440272987265a

Albedo 0.64

No cóż, żyjemy w czasach permanentnej inwigilacji a może być jeszcze gorzej. Niedługo Microsoft zażąda opłat za komunikatory bo oszołomy z UE nałożą na nie podatki jak na operatorów komórkowych. Najwyższy czas szukać innych rozwiązań. Pozdrawiam.
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

MSki

Problem w tym, że ci co się przyczynili do tej inwigilacji sami używają komunikatorów posiadających szyfrowane i anonimowe transmisje - http://natemat.pl/171527,w-inwigilowanej-polsce-komunikator-signal-private-messenger-staje-sie-hitem-uzywaja-go-nawet-pis-owscy-dygnitarze

Może poczytnym tematem, w którym można by wymieniać się doświadczeniami, byłby temat o komunikatorach internetowych ?
Pozdrawiam.

Albedo 0.64

Możesz założyć nowy wątek na ten temat w dziale Oprogramowanie > Internet lub Społeczność > Porady Internautów. Forum jest do twojej dyspozycji. Mnie osobiście słabo to dotyczy bo komunikatorów nie używam ale temat jest na czasie i może wiele osób zainteresować. Wal w klawisze.
MX Linux XFCE
Linux registered user 556565

MSki

#6
Może faktycznie założę temat o komunikatorach (Ring, Signal, Telegraf itd.) gdyż długo się Skype for Linux Alpha nie nacieszyłem.
Przy którymś z rzędu logowaniu się program zaczął domagać się innych danych.


Jednak nie odpuściłem i tym razem na LMDE-2 zainstalowałem polecany Skype for Linux beta. Wczoraj była nawet aktualizacja tego komunikatora. Jak na razie wszystko śmiga jak należy i co dziwne....bez reklam.
Moi rozmówcy, mający przeważnie "jedyny słuszny system" coś niechętnie patrzą na inne komunikatory, więc jestem skazany poniekąd na użytkowanie Skype  ;-(

Zobacz najnowsze wiadomości na forum