Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

co poradzić z wysokim obciązeniem cpu

Zaczęty przez bos_kg, Lipiec 09, 2016, 02:47:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bos_kg

Kochani zmieniłem.komputer z netbooka słabego z 2gb ram intela atoma na acera v5-123 z 4gb procerorem amd e a na słabszym netbooku  i wersje Linux mint miałem wersje z kd z ubuntu jak nie pomyliłe cinnamon rose teraz na nowym komputerku tez netbooku mam z lzejszym środowisiem grafcznym rose 17 03 i nie pracuje naj epiej po kilku minutach oracy mam 70 st temperatury  bez obciązania a co kolwiek pacuje to cpu podaje 80% obciązenia to sporo nawet jak pustą bez odpalonych stron przeglądarkę  i tyle obciązenia

Albedo 0.64

Witaj. Coś tu nie gra ze sterownikami. AMD E1  do mocarzy nie należy a w połączeniu z gpu Radeon rewelacji nie będzie. Wiekszy RAM tu nie pomoże. Poszukaj informacji na temat linuksowych sterowników AMD/Radeon, sprawdź też inne dystrybucje. W LMDE 2 Mate na Intelu i3 obciążenie procesora nie przekracza 10 % przy otwartej przeglądarce, temperatura procesora ok 40 stopni.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

bos_kg

#2
Z tego co widzę lub zle szukam są tylko sterowniki grafiki pod Windows fakt ten procesor nie naj lepszy ale uparłem się mieć 2 komputer mniejszy netbook by czasem w podruzy po za domem sprawdzał się niz 17 cali cięszy laptop jak sterowników nie znajde chyba zmiana na podaną dystrybucje gdzie pobiore LMDE 2 Mate gdyz  jest tylko z debian i niewiem czy to ta wersja

Albedo 0.64

Miałem na myśli szukanie informacji na temat sterowników i ich działania, same sterowniki powinny być dostępne w repozytorium. W Ubuntu i pochodnych jest program Device Driver Manager (Dodatkowe sterowniki) który ułatwia instalację sterowników innych niż domyślne systemowe. Sprawdziłbym również nowe Ubuntu 16.04 (Lubuntu, Xubuntu, Ubuntu Mate, Mint 18). Trzeba dobrać odpowiedni system do posiadanego sprzętu co wiąże się z kilkoma instalacjami różnych wersji. U mnie najlepiej sprawdza się LMDE na Intelu i nVidii co nie znaczy, że u ciebie też tak będzie. LMDE jest wersją Minta bazującą na Debianie zamiast Ubuntu więc innej nie znajdziesz.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

bos_kg

#4
Czyli protestowanie dopasowanie zostało sprawdzę podane wersje teraz z Debian sprawdzam miał kolega Albedo 0.64 racje ze trzeba dopasować dystrybucje tera wiem racje miałeś kolego używam Ubuntu na chwile ze środowiskiem mate i ie przekracza 65 st temp procesora Łubuntu Xubuntu jak i Mint z naj lżejszym środowiskiem graficznym na Linux lite od razu  wcześniej na starszym netbooku tresowałem jeszcze kilka innych ale były kiepskie nie wszystko hulało jeszcze sprawdzę sterowniki ati radeon moze coś pomoze

Zobacz najnowsze wiadomości na forum