Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Opiszcie lub pokażcie jak z modyfikowaliście swój system

Zaczęty przez jack, Kwiecień 25, 2016, 10:19:07 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jack

jak powyżej czyli
Opiszcie lub pokażcie jak z modyfikowaliście swój system - zainspirujcie innych jak można z modyfikować "GNU/Linux"

Moje modyfikacje:
SparkyLinux LXQT

Debian Testing:
- podstawa

stable:
- wicd – powód brak w testingu
- Linux Kernel 3.16 – przez jakiś czas testowałem i nie było problemów

unstable:
- intel-microcode
- totem

experimental:
- Linux Kernel 4.6 rc3 – aktualnie używam

Podsumowanie:
Nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością, da się odczuć szybsze działanie systemu.
W przyszłości planuje kilka usprawnień w instalowaniu paczek z różnych distr. Debiana.


Pochwalcie się swoimi....


Pozdrawiam.
--- Strona Jacka - hobby ---

sir_lucjan

System bazowy: Arch Linux

Cel: Korzystanie z możliwie jak najnowszych paczek, przeważnie w wersji git. Hasło przewodnie "Z miłości do niestabilności".

Na systemie z którego używam na co dzień, nie korzystam ze wszystkich zbudowanych przeze mnie paczek - zgromadzonych w lokalnych repozytoriach. W moich repozytoriach mieści się kilkaset paczek - mój kernel (w zasadzie kilka wersji, najnowszy lts, najnowszy stabilny i mainline), mesa w wersji git (aktualnie 11.3), najnowsze wersje sterowników, firmware, systemd, xów, waylanda - i działa to całkiem sprawnie. Arch został na laptopie z sygnatury zainstalowany w dniu zakupu (wrzesień 2014) i od tej pory nie było ani jednej awarii. System działa bardzo wydajnie, po wprowadzonych przeze mnie zmianach spadły temperatury (odpowiednie ustawienia fancontrol, odpowiednio skompilpwany kernel) - nie mam powodu do narzekań.
Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Arch Linux || linux-lucjan-git

Zobacz najnowsze wiadomości na forum