Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Lubuntu 15.10 x32 - Skaner sieciowy (LAN) Samsung ...

Zaczęty przez mjab, Kwiecień 15, 2016, 01:04:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mjab

Witam,

Utknąłem na kolejnym problemie, w Linux Lubuntu nie działa skaner w drukarce sieciowej SAMSUNG SCX-4623FN.

Problem polega na tym, że linux wo gule nie widzi tego skanera, drukarkę widzi i już drukuje. Kombajn jest podłączony do sieci LAN (IP: 192.168.1.103).

Sugerując się tym poradnikiem: http://www.beginninglinux.com/home/printing-and-scanning/installing-samsung-unified-linux-driver-for-printers-and-scanners
Wykonałem wszystkie kroki pomyślnie, zainstalowałem też sterowniki ze strony producenta (Samsung).

Niestety, dalej "Xsane" nie widzi żadnego skanera.
Jak to uruchomić? Z góry dzięki za pomoc :)

christo

#1
Tu masz link do sterownika samsung drukarka i skaner
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_PL&CttFileID=6283513&CDCttType=DR&ModelType=N&ModelName=CLX-3305W&VPath=DR/201510/20151027115542328/uld_v1.00.36_00.91.tar.gz&_ga=1.166501438.1694016912.1460723088
To jest w formacie uld_v1.00.36_00.91.tar.gz sposób instalacji jest w środku .
ps.mam podobną drukarkę i śmiga drukarka i skaner po wifi i po kablu.

mjab

Mam ten sterownik zainstalowany :) bez niego nie widział luubuntu drukarki :)

Co dalej? Bo naprawdę nie mam pojęcia jak to ugryźć ...

christo

Jak po rozpakowaniu gzipa odpalisz install.sh to powienien w któryms miejscu zapytać się o firewol konfigurację to mu na to trzeba pozwolić potem restartuje udev i pozamiatane .
U mnie to wygląda dokładnie tak  uld # ./install.sh
**** Running install ...
**** Press 'Enter' to continue or 'q' and then 'Enter' to quit. :

Potem **** Do you agree ? [y/n] : y
**** Are you going to use network devices ? If yes, it is recommended to configure your firewall.
**** If you want to configure firewall automatically, enter 'y' or just press 'Enter'. To skip, enter 'n'. : y
**** Registering CUPS backend ...
**** CUPS restart OK.
**** Print driver has been installed successfully.
**** Registering SANE backend ...
**** Restarting udev ...
**** Scan driver has been installed successfully.
**** Install finished.

I odpalam Xsane albo gimpa i skaner śmiga.
Acha na mincie KDE 64 17.3

mjab

U mnie dokładnie tak samo to wyglądało. Firewol ma dopisaną regułę, dodatkowo jest obecnie wyłączony. Drukarkę widzę i drukuje, skaner jak by nie istniał.

Jak wyjaśnić Lubuntu, ze mam skaner sieciowy? Kurde ... taka duperela i pierwszy raz naprawdę nie wiem jak to rozwalić. :P

mjab

Dziś dostałem aktualizację mojego Lobuntu do 16.04 LTS. Niestety skaner dalej nie działa.

Naprawdę nikt nie wie jak to uruchomić?

Zobacz najnowsze wiadomości na forum