Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja linux minta z systemu Windows.

Zaczęty przez SimonVu, Marzec 10, 2016, 11:45:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

SimonVu

Witam. Czy jest możliwość zainstalowania systemu ( wersja 17.3 32 bitowy)  z włączonym Windowsem? I jeśli tak to jak to zrobić? Podobne pytanie zadałem już w poprzednim wątku jednak tam dotyczyło to bezpośrednio tamtego problemu. Tym razem staram się w inny sposób go rozwiązać (linux nie chce się odpalić z płyty, laptop się wyłącza przy próbie odpalenia)

Albedo 0.64

Witaj. Nie ma takiej opcji, żeby instalować drugi system operacyjny podczas pracy pierwszego. Możesz jedynie zastosować wirtualizację. Możesz też (ewentualnie) naprawić komputer.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

christo

Owszem jest taka możliwość ale nie minta tylko ubuntu który posiada możliwość instalacji na dysku spod działającej windy.Nie jest to takie do końca zgodne z logiką linuksa ale działa.
Ubuntu instaluje się w jednym wirtualnym pliku i dodaje do rozruchu gruba i masz możliwość startu albo windy albo ubu.Jeśli cię to interesuje to pobierz distro najlepiej z xfce i odpal pod windą wubi.exe.Albo pobierz sam wubi i on ci ściągnie dowolne distro ubu.
Tu masz linka do opisu http://www.dobreprogramy.pl/Wubi,Program,Windows,56875.html

Albedo 0.64

@christo: Wubi to też jest wirtualizacja więc nie wprowadzaj zamieszania. Do jakiejkolwiek wirtualizacji potrzeba mocnej maszyny, która udźwignie dwa systemy na raz. Kolega SimonVu nie raczył zamieścić informacji o swoim sprzęcie a wróżyć nie będziemy.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

matadrox

Wubi działało np w mint 13 maya. Sam korzystałem. I działało dobrze na słabym sprzęcie proc 1500+ od amd i 1GB ramu. Wirtualizacja w tym przypadku jest bardzo nikła, bynajmniej nie tak zasobożerna, jak np uruchomienie VB. Z tym, że tak działający system, był bardzo nie stabilny.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum