Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Elementary OS - jak naprawic system

Zaczęty przez maggi, Marzec 02, 2016, 12:22:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

maggi

Witajcie, nie wiem jak poradzic sobie, system startuje a potem jakby zawiesza sie przy rozruchu i non stop tkwi przy monicie logo elementary na czarnym tle. Nie znam sie na linuxach.

pavroo

Witaj
Sprawdź sumę kontrolną obrazu iso. Możliwe, że obraz pobrał się z błędami.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

maggi

Nie, nie o to chodzi, ten linuks juz dawno instalowany, chodzil dobrze, nagle w ktorys dzien pojawila sie ta sytuacja ze BIOS normalnie startuje, po przejsciu na Linuksa program rozruchowy jakby sie wieszal, slychac tylko regularne 'tykanie'. Praktycznie chodzi o to zeby skopiowac pliki z dysku, gdy uruchamiam z plytki system jako live mam dostep do dysku ale nie moge kopiowac plikow.

maggi

Nikt nie ma recepty jak uchronic pliki w tym systemie? Instalujac od nowa Elementary albo cos innego strace je bezpowrotnie. NIc, dzieki tak czy owak.

pavroo

podczas uruchomienia, gdy tylko pojawi się graficzny postęp ładowania systemu, wciśnij ESC i sprawdź na czym system się zatrzymuje (zapisz lub zrób zdjęcie).
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

maggi

#5
Zrobilem tak, ale z tym Esc jakos nie pomoglo, po BIOSIe wskakuje od razu menu rozruchowe, gdzie oprocz Elementary mam Windows XP do wyboru i Elementary OS (recovery mode). Uruchamiajac recovery mode rozruch zatrzymal sie na ekranie ktorego fotka w linku (nie wiem jak tu wstawic obraz)
http://zapodaj.net/37bb79aa4c5c2.jpg.html

Zobacz najnowsze wiadomości na forum