Witam,
Pojawił się problem w systemie Zorin 9, z którego korzystam. Mianowicie, od czasu do czasu, zawiesza się on, doprowadza to do hard restartu. Dzieje się to zapewne za sprawą grafy. Używałem Steama, słyszałem znajomych, ale ekran się zaciął. Komp nie reagował na żadne ruchy myszy i klawiatury
Problemy pojawiają się zarówno na sterowniku open source Ubuntu, jak i na najnowszej wersji (testowanego) sterownika nvidii. Co mógłbym zrobić by jednoznacznie zlokalizować problem i go naprawić ?
PS: Scan na Bad Sactory zrobiłem dzisiaj w mhdd, wynik pozytywny, dysk zatem odpada jako problem, ale zależy mi na lokalizacji problemu, bo częste resety mogą wykończyć komputer.
EDIT: Udało mi się dzisiaj znaleźć na askubuntu ciekawy problem, który odpowiada mojemu i również jest związany z zamrożeniem ekranu. Oto link do tematu https://askubuntu.com/questions/519854/ubuntu-14-04-screen-freezes-randomly-with-nvidia-and-it-is-possible-to-fix-with
Przeczytałem go, zauważyłem też, że błąd pojawia się w momencie kiedy mam podłączoną myszkę pod USB. Tych skrótów o których pisał autor tematu zwyczajnie nie znam. Czy moglibyście objaśnić do czego służą? Ewentualnie, w jaki sposób mógłbym naprawić problem ze sterownikami graficznymi ?