Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

skaner epson perfection v19

Zaczęty przez sparky, Grudzień 11, 2020, 11:40:41 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sparky

Witam.
Czym najlepiej otworzyć taką paczkę     epsonscan2-bundle-6.6.2.1.x86_64.deb.tar.gz  ??
Dzięki za wszelkie info. Chodzi oczywiście o sterownik do skanera.

pavbaranov

tar -zxvf nazwa_paczki
Powinieneś dostać plik *.deb, który potem powinien się dać zainstalować w systemie.

sparky

Właśnie z samym rozszerzeniem .deb nie było na stronie producenta skanera.

pavroo

Więc najpierw rozpakuj archiwum tar.gz, a następnie pakiet deb uruchom za pomocą gdebi lub debi-tool, w zależności który masz zainstalowany.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sparky

Dzięki a rozpakowanie tego archiwum to jak zrobić? Nigdy nie robiłem.

pavbaranov


sparky


pavbaranov

Nie rozumiem, co tu nie jest do jarzenia, masz otworzyć terminal i wpisać takie polecenie jakie podałem będąc w katalogu, do którego pobrałeś ową paczkę, czyli:
tar -zxvf epsonscan2-bundle-6.6.2.1.x86_64.deb.tar.gz
Nie wiem jak to prościej napisać.
Prawdopodobnie możesz to wykonać również w menedżerze plików (nie wiem jaki masz), walnąć na ten plik prawym myszy i powinieneś znaleźć tam coś w rodzaju "rozpakuj".

sparky


pavbaranov

Jak sam napisałeś Gdebi to instalator pakietów (deb zresztą), a nie program do obsługi archiwów (tar.gz). Jeśli nie potrafisz przepisać/przekopiować komendy do konsoli, to spróbuj zobaczyć czy nie masz jakiejś opcji rozpakowywania w menedżerze plików, który w systemie masz. Potem w istocie możesz (na pliku *.deb) użyć gdebi.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum