Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

instalacja programu PDFEDIT

Zaczęty przez Sparkyfan, Wrzesień 22, 2013, 01:24:02 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Sparkyfan

Dzień dobry,czy ktoś byłby na tyle cierpliwy i uprzejmy aby opisać sposób instalowania nowego oprogramowania, które po ściągnięciu i rozpakowaniu występuje w postaci katalogu (folderu) z plikami? Nie ma problemu, jeśli to gotowy pakiet debianowy, w ten sposób łatwo wszystko zainstalować, lecz taki pakiet źródłowy, który sam nijak się nie aktywuje i nie podpowiada niczego - przerasta moje umiejętności.Z moich ulubionych, zdołałem doinstalować przeglądarkę IRON oraz program Fotoxx, a brakuje mi jeszcze programu do edycji plików pdf. Myślę zarówno o edytorskim ABC typu wklejanie stron w istniejący dokument, usuwanie stron, scalanie kilku dokumentów w jeden nowy, itp. oraz o edytowaniu samej treści dokumentów.Znakomitym i bardzo pomocnym narzędziem jest Aptus - doskonała rzecz dla laików klikaczy, do których się zaliczam. Cieszę się z istnienia projektu Sparky.

pavroo

#1
Witaj.

Ostatnia wersja PDFedit dla Linuksa wyszła w 2010 roku i nie ma jej w repo Debiana testowego a nawet stabilnego Wheezy. Wychodzi na to, że w Sparku tego programu "normalnie" nie zainstalujesz. Możesz spróbować zainstalować wersję windowsową (paczka msi), lecz gwarancji, że będzie działała prawidłowo nie ma:

http://sourceforge.net/projects/pdfedit/files/pdfedit-win32/" class="bbcode_url">http://sourceforge.net/projects/pdfedit/files/pdfedit-win32/

Zobacz sposób instalacji takiej paczki za pomocą Wine:

http://linuxiarze.pl/wirtualizacja_wine/" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/wirtualizacja_wine/

Zobacz również:

Instalacja pakietów ze źródeł http://linuxiarze.pl/kompilacja/" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/kompilacja/

oraz programy do tworzenia i edycji plików PDF http://linuxiarze.pl/edytory-pdf1/" class="bbcode_url">http://linuxiarze.pl/edytory-pdf1/

Pozdrawiam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

RaM

#2


Quote:

Cytuj z Sparkyfan w September 22, 2013, 13:24

brakuje mi jeszcze programu do edycji plików pdf. Myślę zarówno o edytorskim ABC typu wklejanie stron w istniejący dokument, usuwanie stron, scalanie kilku dokumentów w jeden nowy, itp.


może jakiś zamiennik z repozytorium? poleciłbym pdf-shufflera, którego używam od lat.Quote:

oraz o edytowaniu samej treści dokumentów.


sam jestem ciekaw, jaki linuxowy program miałby tę funkcjonalność. na szczęście potrzeba jego wykorzystania jest niszowa.

Sparkyfan

#3
Bardzo dziękuję za obie odpowiedzi i cenne wskazówki. Znalazłem jeszcze możliwość edycji treści wewnątrz dokumentów pdf online:

http://www.pdfescape.com/open/

RaM

#4
dobre. ale podejrzewam, że po zastosowaniu tego bez zapłacenia kasy w tekście pojawią się jakieś babole reklamowe. w zasadzie potrzeba grzebania wewnątrz pdfa jest raczej potrzebą z typu rzadkich.

a co do innych programów manipulujących na plikach pdf, to wystarczy w synapticu napisać pdf i poczytać komentarze do poszczególnych programów. jest tam jeszcze więcej do wybrania.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum