Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

backtrack5- nie widzi jakichkolwiek urzadzen.

Zaczęty przez __KnR__, Styczeń 17, 2019, 02:03:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

__KnR__

witam serdecznie, mam nadzieje ze znajduje sie w odpowiednim dziale. od pewnego czasu mam problem z backtrack 5 ( wiem ze to juz historia, ale niestety na najnowszym kali linux nie jestem w stanie zainstalowac mojej zewnetrznej karty sieciowej), problem wyglada nastepujaco... po odpaleniu bt w trybie live z plyty, nie widzi on zadnych urzadzen pod usb, nawet wbudowanej karty sieciowej... podpinalem juz rozne urzadzenia od myszki do przenosnego dysku, dodam ze ostatni raz jak uzywalem bt5 ( okolo rok temu ) na tym samym laptopie wszystko chodzilo perfekcyjnie... nie mam juz pojecia co robic, siedze juz nad tym okolo miesiaca, myslalem ze to wina porysowanej plyty, wczoraj wypalilem nowyobraz bt5... niestety to samo. jesli chodzi o win7 i win 10 to wszystko dziala jak nalezy, rowniez na najnowszym kali linux ( oprocz tego ze nie moge zainstalowac sterownikow karty sieciowej ) laptop to : acer aspire e5-511-c6j9
procesor intel celeron n2830
4gb ram.
czy mial ktos z was podobny problem? moze jakies pomysly jak to rozwiazac ?
z gory dziekuje za kazda pomoc i milego dnia

pavbaranov

Cóż, zawsze mnie to dziwi. Bierze ktoś dystrybucję, której nieumiejętne stosowanie może wyrządzić szkody otoczeniu, a jednocześnie nie potrafi podać podstawowych informacji diagnostycznych, ba nawet podać podstawowych informacji (cóż to jest "jakiekolwiek urządzenie"?).

Włącz BackTrack, po chwili podłącz jakiekolwiek urządzenie przez USB, które "nie jest widziane". Sprawdź, czy jest:
lsusb
dmesg | tail
To absolutna podstawa i od tego trzeba wyjść. Bez tego nic Ci nikt nie poradzi. Oprócz - zmień dystrybucję, bowiem i BackTrack i Kali nie są jeszcze dla Ciebie.

__KnR__

#2
ehh no tak... ty sie urodziles i miales cala wiedze odrazu w glowie... patrz nie pomyslalem o tym, przepadkiem jak sie uczyles jazdy na rowerze czy autem i cos pominales lub o czyms zapomniales to rowniez ci mowili abys sie za to nie bral ?? ale nie wazne, domyslilem sie ze beda tego typu odpowiedzi, ze wzgledu ze nie mam mozliwosci polaczenia internetowego na bt, zalaczam odnosniki do zdjec z wyzej podanymi komendami, pozdrawiam PS. w tym momencie na podpietej myszy, zewnetrznym adapterze tp-link archer ac600 t2uh oraz zewnetrznym dysku pod usb Samsung.
https://ibb.co/sgFBW8z
https://ibb.co/ngjLM0x

pavbaranov

Tak, nie wiedziałem, ale nie uczyłem się od razu ani na bolidzie F1, ani nawet na kolarskiej wyczynowej wyścigówce. Naucz się wpierw jakiegoś "zwykłego" linuksa, a potem sięgaj po dystrybucje specjalistyczne. Mniej innym szkody możesz wyrządzić. Koniec tej części i już nie powracam.

Te zrzuty ekranu są po podłączeniu jakiegoś urządzenia USB?

PS: Zamiast zdjęć wrzucaj tekst na jakieś pastebin. Wygodniejsze dla tego, kto chce Ci pomóc.


__KnR__

tak, tak jak dodalem wyzej, odpalilem bt5, podlaczylem przenosny twardy dysk samsung, zewnetrzny adapter kapty sieciowej tp-link archer t2uh ( chipset mediateka ) oraz myszke, i z kazdym podlaczonym urzadzeniem jest juz podobnie, dodam ze nie mam mozliwosci podlaczenia sie kablem lan do internetu.

pavbaranov

Możesz pokazać dokładnie to samo z tego kali, które widzi usb?

__KnR__


__KnR__

odpowiedz z lsusb:
Bus 001 Device 005: ID 1bcf:2c6e Sunplus Innovation Technology Inc.
Bus 001 Device 008: ID 2357:010c 
Bus 001 Device 007: ID 04e8:61b6 Samsung Electronics Co., Ltd M3 Portable Hard Drive 1TB
Bus 001 Device 009: ID 04ca:300b Lite-On Technology Corp. Atheros AR3012 Bluetooth
Bus 001 Device 004: ID 05e3:0608 Genesys Logic, Inc. Hub
Bus 001 Device 003: ID 0e8f:00a5 GreenAsia Inc.
Bus 001 Device 002: ID 8087:07e6 Intel Corp.
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

odpowiedz z dmesg:
[   83.687642] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): wlan0: link is not ready
[  108.210031] fuse init (API version 7.24)
[  225.503589] wlan0: authenticate with 02:03:ac:1b:e0:fb
[  225.517544] wlan0: send auth to 02:03:ac:1b:e0:fb (try 1/3)
[  225.521050] wlan0: authenticated
[  225.522862] wlan0: associate with 02:03:ac:1b:e0:fb (try 1/3)
[  225.528908] wlan0: RX AssocResp from 02:03:ac:1b:e0:fb (capab=0x431 status=0 aid=2)
[  225.529006] wlan0: associated
[  225.529061] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): wlan0: link becomes ready
[  225.584819] alg: No test for fips(ansi_cprng) (fips_ansi_cprng)

__KnR__

Dobra, widzę iż to forum to poprostu strata czasu ;) żegnam ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum