Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

AntyVirus

Zaczęty przez daniel002dan, Styczeń 22, 2016, 09:54:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

daniel002dan

Witam wiem że niby nie ma aż tak dużo wirusów na linux ale wolę jakiegoś dodatkowo zainstalować żeby robić bezpiecznie przelewy i skanować pocztę przychodząca jak i pliki i strony www jaki byście mi polecali i od razu jak go zainstalować?

Albedo 0.64

Witaj. Natywnym antywirusem dla Linuksa jest ClamAV. Wszystkie informacje znajdziesz na naszym portalu: http://linuxiarze.pl/category/bezpieczenstwo/
wystarczy się rozejrzeć i użyć szukajki (ikona lupy). Nie zapomnij aktywować zapory ufw.
Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

daniel002dan

Mam taki problem że gdy instaluję clamav i clamtk to gdy uruchomię ClamTk to raz jakiś plik chce skanować raz nie i jak tam pisze Wersja gui 4.45 to jest przed tym X i Definicje antyVirusa pisze że przestarzałe, zaporę ogniową aktywowałem za pomocą komendy w terminalu sudo ufw enable  i wyskoczyło Zapora jest aktywowana i włączana podczas startu systemu czyli to wszytko mam rozumieć w celu zabezpieczenia systemu ?

Albedo 0.64

Zaporę uruchomiłeś prawidłowo i możesz o niej zapomnieć, będzie działać w tle. W razie potrzeby bardziej zaawansowanych ustawień możesz doinstalować GUI do ufw czyli Gufw lub Firestarter. Jeśli ClamAV nie spełnia twoich oczekiwań masz do wyboru kilka innych rozwiązań np. Eset, Aegis, AVG czy Avast.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sovtware

Wirusy na Linux kto to wymyślił skan Programem clamTk pokazuje wirusy w cache tylko i wyłącznie  :) wirusów nie ma a jak coś wykryje to można skasować lub dodać do kwarantanny ale są wogóle nie szkodliwe w Naszych systemach więc możesz co to wirusów być i czuć się całkowicie bezpieczny

Zobacz najnowsze wiadomości na forum