Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Inne dystrybucje Linux => Wątek zaczęty przez: KaroTG w Lipiec 02, 2015, 03:46:14 pm

Tytuł: Systemy linuksowe i pozalinuksowe wzorowane na Windowsie
Wiadomość wysłana przez: KaroTG w Lipiec 02, 2015, 03:46:14 pm
Wiem że mówienie o Windowsie to profanacja, ale nie znam lepszego miejsca na zadanie mojego pytania, więc klikam tutaj  ;) Chciałbym się dowiedzieć, jakie istnieją systemy operacyjne linuksowe i pozalinuksowe, wzorowane wizualnie i/lub w sposobie działania na Windowsie (i oczywiście nie mam tutaj na myśli żadnych przeróbek MX). Moja wiedza w tym zakresie ogranicza się jedynie do niesławnego Lindowsa, Linspire, Freespire i ReactOS, ale pewnie oprócz powyższych jest jeszcze cała masa innych?
Tytuł: Odp: Systemy linuksowe i pozalinuksowe wzorowane na Windowsie
Wiadomość wysłana przez: Nika w Lipiec 27, 2015, 11:19:34 pm
Ja niedawno zainstalowałam Zorina 9. Menu główne wygląda znajomo, jak w windowsie 7. Podobnie tez wygląda biblioteka: podział na muzyke, video, dokumenty etc.
Tytuł: Odp: Systemy linuksowe i pozalinuksowe wzorowane na Windowsie
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Lipiec 28, 2015, 06:01:46 pm
Dobre pytanie w dobrym miejscu trudno nazwać profanacją. Niestety, muszę cię rozczarować, nie licz na to, że znajdziesz cudownie działającego windowsowego klona. Jedynym systemem działającym podobnie do Windows jest ReactOS który nie nadaje się do użytku od wielu lat i raczej nie ma co liczyć na w pełni sprawny system w przewidywalnym czasie. W systemach linuksowych można jedynie upodobnić wygląd pulpitu i menu "start". Zasada działania i konstrukcja systemu jest i pozostanie inna.