Linuxiarze.pl Forum

Oprogramowanie => Inne => Wątek zaczęty przez: normanamator w Kwiecień 18, 2014, 07:11:27 pm

Tytuł: utorrent na linuxie
Wiadomość wysłana przez: normanamator w Kwiecień 18, 2014, 07:11:27 pm
Witam Linuxiarzy,

kupiłem laptopa z windowsem8 i antywiruse na 2 miesiące który właśnie wygasł.Jednym z głównych powodów mojej chęci przejścia na linuxa jest bezpieczeństwo. Na stronie jakilinux.org wyszlo mi że powinienem wybrać Mandriva Linux lub Ubuntu Linux. Powiedzcie mi proszę czy na linuxa mogę zainstalować uTorrenta? Czy programy CyberLink które były już zainstalowane jak go kupiłem mogę używać z linuxem?
Tytuł: Odp: utorrent na linuxie
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Kwiecień 18, 2014, 10:58:04 pm
Witaj.

Instalując Linuksa nie musisz usuwać Windows, możesz zainstalować go na osobnej partycji. Na początek polecam Ubuntu, Kubuntu lub Linux Mint http://linuxiarze.pl/ubuntu

CyberLink będzie działał, jeśli nie usuniesz partycji z systemem Windows.

Możesz również doinstalować program do edycji wideo dla linuksa, po jego instalacji na dysku  http://linuxiarze.pl/edytory_wideo/

uTorrent możesz zainstalować, jest wersja linuksowa. Musisz pobrać ją ze strony pobierania uTorrent.

Możesz również doinstalować inny program do obsługi Bittorrent dla linuksa http://linuxiarze.pl/p2p/
Tytuł: Odp: utorrent na linuxie
Wiadomość wysłana przez: Maromann w Kwiecień 19, 2014, 08:13:52 am
pytanie podstawowe jest takie, czy w ogóle na Twoim komputerze da się cokolwiek zainstalować obok albo zamiast windowsa. bywa różnie i z biegiem czasu gorzej (przerabiałem to na trzech swoich asusach), a MS nie zasypuje gruszek w popiele.w przypadku u torrenta, jaka jego funkcjonalność jest niezbędna, by z niego korzystać? bo jeżeli tylko do ściągania plików to można korzystać z otwartego, a nie własnościowego oprogramowania. dodam jeszcze transmission, uget, aria2 (w terminalu). i to nie koniec.i generalnie w sprawie polecenia. kierowanie się jakimiś stronami, to sufitologia. nie można brać tego poważnie. z drugiej strony polecanie ubuntu na pierwszym miejscu to chyba nie najlepszy wybór po windowsie. całkowicie inna ergonomia pracy. moim zdaniem nienaturalna. jeżeli już to mint, czyli to czym chciałoby się stać ubuntu a nie jest.dodatkowo, oprócz *buntu są i inne dystrybucje warte polecenia. to wszystko zależy od preferencji. strzelanie na oślep raczej prowadzi do frustracji niż zadowolenia.pozdro.
Tytuł: Odp: utorrent na linuxie
Wiadomość wysłana przez: normanamator w Kwiecień 23, 2014, 04:01:52 am
Dzięki za informacje. Z tego co widzę nie obejdzie się bez pomocy. Czy znacie przypadkiem jakiegoś linuxiarza prowadzącego usługi informatyczne w elblągu ? Poza instalacją linuxa chciałbym jeszcze powywalać wszystkie niepotrzebne śmieci które zmulają tylko niepotrzebnie laptopa.