Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Mint, Mint LMDE => Wątek zaczęty przez: Kano w Kwiecień 20, 2020, 08:22:22 pm

Tytuł: Jak usunąć niewidoczne pliki
Wiadomość wysłana przez: Kano w Kwiecień 20, 2020, 08:22:22 pm
Witam. Chciałem dzisiaj z mojego pendrive'a z muzyką usunąć jeden album. Każdy z albumów mam w oddzielnym katalogu. Tak więc kliknąłem na jeden z nich prawym przyciskiem myszy, wybrałem opcję "Usuń" i po potwierdzeniu, że na pewno chcę trwale usunąć ten element, katalog zniknął. Jednak kiedy później słuchałem muzyki w samochodzie okazało się, że ten album nadal tam jest, ale po podłączeniu do komputera z jakiegoś powodu nie figuruje na liście plików/katalogów. Czy jest jakiś sposób aby dostać się do pozostałości po tym katalogu i usunąć go jakąś inną metodą? Czy może jedynym wyjściem jest sformatowanie pena i przeniesienie na niego z powrotem wszystkich plików?
p.s. System plików na penie to fat32.
Tytuł: Odp: Jak usunąć niewidoczne pliki
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Kwiecień 20, 2020, 09:03:40 pm
Przeglądnij sobie zawartość tego pendrive jakimś menedżerem plików, dla pewności włącz również widoczność plików/katalogów ukrytych (ctrl+h). Sprawdź co tam masz.
Tytuł: Odp: Jak usunąć niewidoczne pliki
Wiadomość wysłana przez: Kano w Kwiecień 20, 2020, 09:33:01 pm
Dzięki pavbaranov. Po ctrl+h pokazał się ukryty katalog ze słowem "trash" w nazwie w którym były dwa utwory z albumu, który wcześniej usunąłem. Usunąłem trasha i po problemie.