Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Arch => Wątek zaczęty przez: funn w Październik 25, 2019, 01:34:36 am

Tytuł: Jak wyszukać moduł mikrofonu?
Wiadomość wysłana przez: funn w Październik 25, 2019, 01:34:36 am
Jakim sposobem wyszukać konkretny moduł w jądrze, który odpowiada za wbudowany mikrofon? Czyli jak wyszukać moduł mikrofonu i go wyłączyć? Chcę całkowicie wyłączyć mikrofon w danych urządzeniach i znalazłem taki opis. Wpisz pactl list short modules, dostaniesz listę załadowanych modułów. Szukasz modułu, który ma w nazwie module-loopback i wpisujesz: pactl unload-module <nazwa modułu>. Problem w tym, że u mnie nie znajduje tego modułu module-loopback. Jak wyszukiwać moduł mikrofonu przypisany do konkretnego mikrofonu? Jest niby module-alsa-card ale on raczej obsługuje wiele urządzeń z głośnikami?
Tytuł: Odp: Jak wyszukać moduł mikrofonu?
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Październik 25, 2019, 07:39:19 am
ALSA jak najbardziej odpowiada również za mikrofon. Nie wystarczy Ci wyłączenie go przez jakieś GUI, które prawdopodobnie masz do obsługi urządzeń dźwiękowych lub z poziomu np. alsamixer?
Zob.: https://linoxide.com/linux-how-to/disable-webcam-microphone-linux/ (https://linoxide.com/linux-how-to/disable-webcam-microphone-linux/)
https://askubuntu.com/questions/146654/how-can-i-completely-disable-internal-mic-and-webcam (https://askubuntu.com/questions/146654/how-can-i-completely-disable-internal-mic-and-webcam)
Tytuł: Odp: Jak wyszukać moduł mikrofonu?
Wiadomość wysłana przez: funn w Październik 25, 2019, 06:05:30 pm
Mogę jedynie wyciszyć w GUI, czyli wystarczy dodać ten moduł do listy?
sudo sh -c "echo 'blacklist snd_hda_intel' >> /etc/modprobe.d/blacklist.conf"
Tytuł: Odp: Jak wyszukać moduł mikrofonu?
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Październik 25, 2019, 08:35:25 pm
Sorry, o co chcesz?