Linuxiarze.pl Forum

Pierwsze kroki => Przywitaj się => Wątek zaczęty przez: Dragon w Sierpień 22, 2019, 11:30:46 pm

Tytuł: Od czego zacząć
Wiadomość wysłana przez: Dragon w Sierpień 22, 2019, 11:30:46 pm
Witam wszystkich

Właśnie się zarejstrowałem. Rozpoczynam moją przygodę z Linuxem. Jestem zupełnie świeży i nie wiem od czego zacząć naukę obsługi Linuxa. Zapewne macie tu sporo tematów dla świeżaków. Mógłby mnie ktoś pokierować gdzie zacząć najpierw.

Tytuł: Odp: Od czego zacząć
Wiadomość wysłana przez: lami07 w Sierpień 22, 2019, 11:45:10 pm
Witaj
Tytuł: Odp: Od czego zacząć
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Sierpień 23, 2019, 08:17:43 am
Najlepiej zacząć od instalacji jakiejś popularnej dystrybucji i jej używania. Nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne. Gdy już się obeznasz przyjdzie czas na to by sobie pod siebie skonfigurować albo zmienić tę "popularną" na taką, która bardziej Ci pasuje.
Tytuł: Odp: Od czego zacząć
Wiadomość wysłana przez: ciubaka w Sierpień 23, 2019, 09:20:13 am
Tak właśnie. Wypróbować kilka prostych dystrybucji w wersji live. Potem coś wgrać na dysk i używać. Wszystkie dane trzymać na dysku zewnętrznym, na pewno będzie kilka reinstalek i utrat zasobów z dysku głównego. Liczyć się z tym że pierwsze kroki zabiorą z pół roku. Nie przejmować się początkowymi niepowodzeniami. Do testów brać dystrybucje przynajmniej trochę podobne do windowsa i raczej te bardziej popularne niż niszowe. Ja na przykład miałem problemy z gnome i unity, z powodu trudności z umieszczaniem skrótów na pulpicie. Powodzenia.