Linuxiarze.pl Forum

Dystrybucje Linux => Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu => Wątek zaczęty przez: Masterluigi w Listopad 21, 2015, 09:40:13 pm

Tytuł: Powrót do czystego Ubuntu z Lubuntu
Wiadomość wysłana przez: Masterluigi w Listopad 21, 2015, 09:40:13 pm
Witajcie ostatnio zainstalowałem bratu środowisko Lubuntu, jednak uparł się on aby do wrócić, próbowałem wszystkiego jednak nic to nie daję, w końcu za pomocą programu synaptics usunąłem kilka lxde-pakietów, teraz po załadowaniu systemu nie uruchamia się pasek dolny oraz tapeta nie jest skalowana a powielana, co mogę zrobić?
Tytuł: Odp: Powrót do czystego Ubuntu z Lubuntu
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Listopad 22, 2015, 12:40:39 pm
Witaj.
 Najprostszy i najszybszy sposób na całkowitą zmianę rodowiska to reinstalacja systemu. Według tego, co opisujesz wnioskuję, że usunąłeś pliki LXDE ale pozostał manager okien Openbox. Aby cokolwiek teraz zrobić należy użyć ppm na pulpicie by wywołać menu aplikacji. Następnie można wybrać z listy Synaptic i zainstalować pakiety środowiska Unity i metapaczki Ubuntu (ubuntu-meta-cośtam) które doinstalują brakujące komponenty i zależności. Na przyszłość radzę wydzielić osobną partycję na katalog domowy, wtedy można przeprowadzić reinstalację bez formatowania tej partycji i utraty danych. Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Powrót do czystego Ubuntu z Lubuntu
Wiadomość wysłana przez: Masterluigi w Listopad 22, 2015, 01:11:40 pm
Dzięki za odpowiedź, przed nią jednak włączyłem terminal (alt+f2), zaktualizowałem pakiety itd. Po restarcie po części wróciło stare środowisko (wygląd okien, tapeta...) system jednak działał bardzo wolno, okazało się również że teraz ppm nie działa a alt+f2 nie otwiera okna "uruchom"


środowisko tekstowe działa...


Tytuł: Odp: Powrót do czystego Ubuntu z Lubuntu
Wiadomość wysłana przez: Albedo 0.64 w Listopad 22, 2015, 03:51:39 pm
Możesz próbować odzyskać system przez konsolę lub Openbox, w tym celu uruchom sesję Openbox podczas logowania, system powinien działać wyraźnie szybciej. Podczas operacji na środowiskach graficznych najpierw trzeba doinstalować nowe a potem dopiero usuwać stare. Mając dostęp do danych wykonaj kopię zapasową plików i zrób świeżą instalację z wydzieleniem katalogu domowego. W ten sposób w ciagu godziny masz po problemie.