Linuxiarze.pl Forum

Interfejs graficzny => KDE => Wątek zaczęty przez: linux4ever w Sierpień 09, 2025, 08:46:04 AM

Tytuł: Dlaczego warto wybrać KDE
Wiadomość wysłana przez: linux4ever w Sierpień 09, 2025, 08:46:04 AM
@Yattaman

Czemu warto wybrać KDE?

Jaką ma przewagę nad innymi DE ?

Tytuł: Odp: Dlaczego warto wybrać KDE
Wiadomość wysłana przez: Yattaman w Sierpień 09, 2025, 10:27:00 AM
Cytat: linux4ever w Sierpień 09, 2025, 08:46:04 AM@Yattaman

Czemu warto wybrać KDE?

Jaką ma przewagę nad innymi DE ?



Za dużo nie wiem, porównam do Cinnamon, bo tego używałem najwięcej. Swego czasu było jeszcze "Unity" od Ubuntu i to mi pasowało najbardziej, potem Cinnamon.
Co do KDE...
Bardzo dużo opcji konfiguracji, niezłe aplety, desklety, ogólny wygląd mega spójny, wiele dodatków użytecznych (kdeconnect) zintegrowanych ze środowiskiem i ogólny look & feel, jak dla mnie najlepszy "out of the box" :)
Tytuł: Odp: Dlaczego warto wybrać KDE
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Sierpień 09, 2025, 01:53:17 PM
@linux4ever - KDE (czyli obecnie Plasma) daje ci OTB to, czego z mozołem szukasz w innych DE. Chcesz z tego skorzystać - korzystasz. Nie chcesz - nie korzystasz i wówczas pierd***, że za dużo ustawień :)
Świetne, dopracowane DE.
Tytuł: Odp: Dlaczego warto wybrać KDE
Wiadomość wysłana przez: ciubaka w Sierpień 11, 2025, 09:59:34 PM
Jako zaprzysięgły zwolennik Xfce, który przeszedł i przez Mate, i Cynamona, i Unity, i LXDE z pochodnymi, i Trinity, i te szczeniakowe bez ikon na pulpicie, i GNOME, i nawet Deepina - stwierdzam że jestem w dużym szoku po zainstalowaniu Q4OS przypadkiem w wersji KDE (bo pomyliło mi się z Trójcą Świętą ...), którego unikałem dotąd jak ognia, bo tak jak Paweł napisał - "za dużo ustawień" i "zasobożerne". Chyba zostanie u mnie na dłużej w tym nie najstarszym laptopie. Bo w najstarszym to i tak mało co daje radę, bo przecież nie środowisko same robi robotę, ale system przede wszystkim musi być oszczędny ... Ale Plasma w miarę sprawnym sprzęcie, muszę przyznać - miodzio !