Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[ROZWIĄZANY]Reklamy w Firefoksach

Zaczęty przez funn, Lipiec 07, 2019, 11:45:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

funn

Mam na wykop.pl na górze reklamę w przeglądarce Firefox, pomimo że jest zainstalowany uBlock Origin. Na wszystkich chromepodobnych przeglądarkach z tym blokerem reklam problem nie występuje. Jest to duża reklama wanga na samej górze strony. Pobrałem nowszą wersję Firefox w wersji developer doinstalowałem uBlock i reklamy nie ma, ale jest tylko puste miejsce po niej. Może ktoś potwierdzić na Archu, czy ma te reklamę?

robson75

Nie wiem za bardzo o co Tobie chodzi, ale u mnie wygląda to tak

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

funn

#2
A u mnie jest reklama, usunąłem katalog .mozilla i nic to nie dało.

robson75

#3
Zwróć uwagę na cyfrę na ikonie uBlock-a, u mnie jest 21 a u Ciebie 13, wygląda na to że nie zaznaczyłeś czegoś w liście filtrów. (ja mam wszystkie pozycje zaznaczone)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

funn

#4
Po prostu zainstalowałem uBlock i nic nie ruszałem w ustawieniach filtrów. Mam tam Lista Filtrów wszystko standardowo pozaznaczane. Ale masz rację, doinstalowałem drugiego adblocka reklam i blokuje mi na tej stronie o 10 reklam więcej. Jedynie Ignoruj ogólne filtry kosmetyczne nie był zaznaczony. Czytałem, że jak często wchodzisz na daną stronę, to wbudowane algorytmy wysyłają na twoją przeglądarkę jakieś adware lub nawet malware. W których katalogach powinienem szukać takiego syfu, stawiam na .mozilla i /tmp? Reklam już nie mam, ale zastanawia mnie to czemu uBlock u Ciebie blokuje wszystko, a u mnie część reklam przepuszcza. Miałem podobną sytuację na Operze, Chromium i pomogło usunięcie ich katalogów lub przywrócenie ustawień fabrycznych przeglądarki. Czy ukrywanie DNS może coś pomóc w nachalnych inwazyjnych skryptach reklamodawców?
https://ithardware.pl/aktualnosci/dns_over_https_doh_wylacznie_w_firefox_jak_wlaczyc_i_czemu_to_wazne-9710.html

Ok już wiem o co chodzi, Chromepodobne zaznaczają automatycznie po instalacji uBlocka w opcjach Regiony, Języki Oficjalne Polskie Filtry, Firefox tego nie zrobił. Przydałby się poradnik, które filtry jeszcze pozaznaczać w tym uBlocku, zwłaszcza w zakładkach Elementy irytujące i Wielofunkcyjne. A może jest już w sieci taki poradnik, jak znacie to podajcie. Ponieważ nie chciałbym zablokować funkcjonalności przeglądarki.

robson75

#5
Spokojnie w uBlock-u możesz zaznaczyć wszystkie pozycje w liście filtrów (z wyjątkiem języków, zaznacz tylko polskie), i gwarantuje Ci że nie wpłynie to w najmniejszym stopniu na funkcjonalność przeglądarki.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

funn

Ok dzięki. A w zakładkach Elementy irytujące i Wielofunkcyjne też masz wszystkie pozaznaczane? Gdy testowałem inne adblocki trafiłem na nano adblock i nano defender, takie blokery reklam dla leniwych, bez konfiguracji lepiej po blokowały reklamy. Nie wiem tylko jaka jest różnica między tymi nano blokerami reklam.

robson75

Cytat: funn w Lipiec 08, 2019, 04:55:03 PM
A w zakładkach Elementy irytujące i Wielofunkcyjne też masz wszystkie pozaznaczane?
Też, pisałem że wszystko to wszystko. Moim zdaniem uBlock Origin jest najlepszym blokerem reklam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum