Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Złe rozmieszczemie tekstu pod ikonami

Zaczęty przez robson75, Luty 04, 2018, 01:17:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Zauważyłem że od jakiegoś czasu ikona na pulpicie jest żle rozmieszczona, a konkretnie, tekst pod nią jest przesunięty w lewą stronę. Znalazłem w sieci stronę o Ubuntu gdzie ten problem również występuje czy występował.
https://askubuntu.com/questions/801460/how-to-center-text-in-xfce-desktop/801478

A tak to wygląda u mnie.



I ten problem występuje tylko w XFCE.
Czy ktoś z Was ma podobny problem?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

xfconf-query -c xfce4-desktop -p /desktop-icons/center-text -n -t bool -s false

Próbowałeś podaną tam komendę? Ta sama podana jest na forum Manjaro, tylko jako rozwiązanie problemu z cieniami (ale chodzi o to samo, bo cienie są na środku, a tekstu przesunęło).
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Luty 04, 2018, 01:29:36 PM
xfconf-query -c xfce4-desktop -p /desktop-icons/center-text -n -t bool -s false
Tak próbowałem tej komendy, ale skutek jest taki jak na screenie.



Nie o to mi chodziło. :(
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Tylko jak ustawie rozmiar ikony na 49 to tak tego bardzo nie widać.




Cóż trzeba tylko czekać na aktualizacje, być może naprawią ten błąd.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Chciałbym powiedzieć że wraz z wersją xfdesktop 4.13 problemy opisywane wyżej zniknęły, szkoda tylko że trzeba było prawie rok czekać żeby naprawili ten błąd. Ale taka jest specyfika DE Xfce4, rozwija się bardzo powoli.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

robson75 - Można też inaczej. Przeglądać gita XFCE i jeśli się pojawi interesująca Cię poprawka - albo sam ją nałóż, albo daj znać. Wiesz gdzie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum