Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jakie dwa distra, laptop stacionarka?

Zaczęty przez Kikujadek, Listopad 03, 2017, 04:20:46 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kikujadek

Witam
Chciałbym prosić o polecenie dwóch dystrybucji które jak najlepiej wpasowują się do wymagań, komputery służą do edytorów tekstu, youtube i internetu oraz sporadycznego zagrania w FTL  :)
Stacjonarka dla mojego Taty
-możliwie jak najlepsze spolszczenie
-podobieństwo do windowsa coś koło XP/7
-lekki (Amd Athlon x2 4450e 2,3Ghz, 3Gb DDR2, Radeon 3450 512mb)

Lapek Acer aspire es1-111m (Intel Celeron N2840, 4Gb Ram) dotychczas używałem Linux Lite ale jest dużo problemów z wyłączeniem lapka, internetem po kablu i HDMI.
-super super lekki
-anglojęzyczny
-możliwość ładnej personalizacji
Z góry dziękuje za propozycje

PomPom

Stacjonarka: Ubuntu MATE z ustawionym w MATE Tweak schematem Redmond. Albo Q4OS, który jest lekki i dobrze podrabia Windowsa XP.

Lapek: też Ubuntu MATE, chociaż może problemy z Lite są dziedziczone po Ubuntu. W takim wypadku Manjaro MATE (lub też Xfce) albo Sparky Xfce.
myk byle jak jako tako

Kikujadek

Dziękuje za odpowiedz. Tez myślałem o Ubuntu Mate na stacionarke:) Przyznam szczerze ze Manjaro nie przyszedł mi na myśl :D Co sadzisz o Antix, MX 16 albo Solus?

PomPom

Antix jest spoko, jeżeli potrzebujesz czegoś baaaaaaardzo lekkiego, kosztem wyglądu (chyba że lubisz taki wygląd). MX Linux jest bardzo fajną dystrybucją, sam zastanawiam się nad wgraniem jej na swojej stacjonarce, chociaż nie wiem, czy już nie wolałbym czystego Debiana. Solus jest bardzo fajny, ale można odczuć małe braki w repo i to distro nadal się rozwija. Nie wiem też, jak stabilnie się zachowuje na dłuższą metę. 
myk byle jak jako tako

gom1

Antixa wgrałem na dwa stare blaszaki (Sempron i Pentium 4, każdy z 2GB RAM). System hula jak dziki. Szczerze polecam.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Kikujadek

Spróbuję MX-16 jak będą problemy z lapkiem to wezmę manjaro na pewno ma lepsze fora gdzie będzie można rozwizac problemy z netem itp. Jeśli takie wystąpią   :) dziękuję za odpowiedzi 

Zobacz najnowsze wiadomości na forum