Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wpis w Grub2 dla RemixOS dla trybu resident

Zaczęty przez 6914248, Maj 01, 2019, 07:33:29 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

6914248

Dzień dobry,

czy ktoś byłby w stanie mi pomóc w konfiguracji Grub2 tak, aby system RemixOS, na którym mi zależy działał normalnie (w trybie resident)? W moim przypadku uruchamia się, nie zapamiętuje mojej pracy jakby działał w LiveCD, a jest zainstalowany poprzez program do instalacji + iso na osobnej partycji. Dysk twardy do systemów mam skonfigurowany w sposób następujący: 3 partycje podstawowe + 2 na rozszerzonej. Partycję swap mam na drugim dysku magnetycznym do danych, oba dyski są wewnętrzne sata 1 i 2, do systemów jest pierwszy. Systemy od partycji 1 do 5: Windows 7, Kubuntu 14, RemixOS 3, Haiku (najnowszy), oraz ostatni system jest mnie testowym Linuxem do poznawania innych dystrybucji, z niego uruchamia się program rozruchowy, teraz i chyba na dłużej jest to Deepin 15.9 (oryginalna chińszczyzna). Na nim bezskutecznie próbowałem skonfigurować Grub2 wybierając tryb inny poprzez Grub Configurator.

Jeśli ktoś wie o co chodzi, bardzo proszę o wskazówki, takiej głupoty nie widziałem nigdy, a już kilka środowisk poznałem...

Pozdrawiam serdecznie.

pavbaranov

W swoim wpisie napisałeś: "oryginalna chińszczyzna". To teraz jeszcze raz go przeczytaj, napisz co robisz, jak to robisz, co chcesz uzyskać i jakie są efekty tego co robisz. Inaczej, to jest to nie tyle "oryginalna", co "totalna chińszczyzna".

6914248

Totalna to nie :) Deepin działa dobrze, oryginalna dlatego, że są też inne wydania np. Manjaro. Chciałbym, aby RemixOS zachowywał się jak każdy zainstalowany system, a nie LiveCD bez zapisywania stanu na pamięci trwałej. Za każdym razem, gdy go uruchamiam zachowuje się jakby był uruchamiany po raz pierwszy. Wpis z Grub wklej jak wrócę do domu, ale próbowałem różnych z wielu forum, YouTube itp.

6914248

#3
Mam zdjęcia. Robiąc wpis dla RemixOS kierowałem się instrukcjami z zagranicznego forum. Moim zdaniem powinno działać, ale ten system ma własny program rozruchowy (nie widzi jednak partycji ext), gdy go zainstalowałem na Virtual Box pokazało się. Nie mogę jednak dodać go do mojego Grub na Deepinie tak, by działał:



To konfiguracja z tego systemu:


robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110


6914248

Dziękuję bardzo, update został oczywiście zrobiony, Grub Customizer nadpisuje zmiany. Sposoby te trzymają się głównie Windowsa, którego rzadko kiedy używam (jedynie dla rozrywki), ale mają inne elementy. Myślę, że warto spróbować, ale wątpię, że zadziała.

6914248

Ten system ma prawdopodobnie problem z rozruchem z osobnej partycji gdy nie korzystam z jego programu rozruchowego a obok mam zainstalowane systemy na ext. Zainstalowałem go obok systemu Deepin (na tej samej partycji, ma tylko swój katalog w /root/ i o dziwo zaczął działać nie jako livecd ale normalnie zapisuje pracę. Posłużyłem się instrukcją:
https://www.youtube.com/watch?v=9CT9P9gOOpk&t=9s

Nie mam już czasu eksperymentować nad jednym systemem i chyba tak zostanie a dodatkową przestrzeń albo spoję z inną partycją albo postawię inny system.

W każdym razie dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum