Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

polecenie na słaby transfer

Zaczęty przez Piejanto, Sierpień 15, 2022, 12:55:15 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Bywa tak, że mam słaby transfer. Normalne polecenie Pacmana lub Paka wyrzuca całą aktualizację.
@robson75 podrzucił mi pomysł dodawania polecenia [--disable-download-timeout] i to była błogosławiona idea.
Dziś miałem niezły transfer ale nieco nierówny.
Po wydaniu polecenia
[pak -Syu --disable-download-timeout] 
nastąpiła aktualizacja ale.. Po aktualizacji informacja:

:: Uruchamianie aktualizacji z AUR...
Sprawdzanie...
error: UNKNOWN: Failed to connect to aur.archlinux.org port 443 after 5222 ms: Przekroczony czas oczekiwania na połączenie
error: UNKNOWN: Failed to connect to aur.archlinux.org port 443 after 5206 ms: Connection timed out
 nie ma nic do zrobienia

gdyby nie wpis [disable-download-timeout] miałbym aktualizację odrzuconą, bo już tak niejednokrotnie miewałem.

Dzięki @robson75
 


robson75

Cytat: Piejanto w Sierpień 15, 2022, 12:55:15 AM@robson75 podrzucił mi pomysł dodawania polecenia [--disable-download-timeout] i to była błogosławiona idea.
Tak dla ścisłości, to nie ja Ci podałem aby tej komendy używać, był to @pavbaranov albo @nycko, już nie pamiętam. Ale nie lubię gdy czyjeś rozwiązania są przypisywane na moje konto.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

pak -Syu --disable-download-timeout (to samo pacman, bo to polecenie wywołuje pacmana) działa wyłącznie w przypadku repozytoriów obsługiwanych przez pacman. Nie działa już z AUR bowiem będąc poleceniem pacmana nie obsługuje tego. Przy słabym połączeniu/transferze w ogóle aktualizacja czegoś z AUR jest problematyczna.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum