Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

W co teraz gracie/graliście?

Zaczęty przez PomPom, Styczeń 13, 2018, 09:00:25 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Na Linuxie nie ma gier, ale wypada założyć taki pusty wątek, gdzie wszyscy będą kłamać, że na Linuxie w coś grali...

Ogrywałem od świąt serię Half-Life i został mi jedynie Blue Shift. Bardzo fajna seria i zdecydowanie HL2 jest jedną z moich ulubionych strzelanek. Chcecie Half-Life 3? Bioshock Infinite czeka.

Od wczoraj gram w Undertale. Szum wokół tej gry ucichł, a ja dopiero odkrywam, że to kawał dobrej gierki, skrzywdzonej lekko przez fandom. Podoba mi się skorzystanie z magii komedio-dramatu, gdzie humor i absurd są wykorzystywane do podkreślenia poważniejszego przekazu. Nie jest to nawet blisko poziomu serialu Bojack Horseman, ale autorowi zależało raczej na niewielkim przekazaniu swojej myśli i zachęceniu gracza do własnych wniosków.
myk byle jak jako tako

lesio

Takie "strategie":
- glob2 (globulation2) w wersji 9.4.5
- curseofwar
stare toto, ale nie znalazłem nowszych stosujących zasadę zarządzania zadaniami, a nie jednostkami ...

lami07

Ostatnio grywałem:

-time stories
-this war of mine (bg)
-massive darkness
-sword and sorcery (bg)

Produkcje prawdziwie "multiplatformowe". Działają tak samo dobrze, nie zależnie czy masz na kompie linucha, wina, czy ios.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Oczkins92

#3
2 dni temu pykałem z bratem na LANIe w coda 2.Ja na swoim Manjaro a on na windzie i bez problemu poszło.Ostatnio chciałem wrócić do Hedgewars ale nie startuje mi ani kampania ani szybkie gry i nie wiem do konca czemu.Może wina sterów NVIDI.No i sporadycznie starusieńkie Seven Kingdoms: Ancient Adversaries
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

No a ja się męczę z Prince of Persia - Forgotten Sands na PPSSPP, utknąłem w jednym miejscu i za Chiny ludowe nie mogę tego przejść. :(
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

NRGeek zrobił filmik o grze Spec Ops: The Line i wspomniał, żeby ograć, bo warto, a on będzie spoilerował... Uznałem, że w końcu pasuje w to zagrać, bo swoje już słyszałem i dzisiaj dopiero to zrobiłem. Odpaliłem do tego najlepszy system operacyjny Windows w wersji 8.1, bo szkoda by mi było, żeby marnowała się zakupiona gra (całe 12zł!). Bardzo fajna strzelanka, której głównym ficzerem jest fabuła i bardzo fajne lokacje oraz drastyczne sceny, będące jakąś częścią rzeczywistości. Gra nawiązuje znacząco do "Jądra Ciemności" i filmu "Apocalypse Now", które bardzo lubię, więc i gra bardzo przypadła mi do gustu.

A dlaczego ten okropny Windows? Bo mam go ciągle wgranego, to nie szkodzi mi na nim odpalić gry, a zyskuje na tym znacząco wydajność karty graficznej, którą mam słabiutką. Na Linuxie się odpala gra, ale u mnie działa tak z około 15 klatkami na sekundę, w porywach do 20. Jak macie mocniejszą grafikę albo kartę, która lepiej się dogaduje z Linuxem, to pewnie wydajność byłaby zadowalająca.
myk byle jak jako tako

PomPom

Kupiłem sobie Devil Daggers jako odprężacz. Bardzo fajna gierka, w której musimy przetrwać jak najdłużej, gdy idą na nas hordy wrogów. Graficznie i rozgrywką inspirowane jest to starymi, prostymi, ale dynamicznymi i przyjemnymi strzelankami. Bardzo mi pasuje taka prosta rozgrywka, bo jakoś średnio mam ochotę na zgłębianie się w tajniki rozgrywki, etc.
myk byle jak jako tako

gom1

Talisman - androidowa wersja Magii i Miecza. Jeszcze przez kilka dni można ją zassać za darmo.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

Spec Ops The Line (tragiczny port na Linuxa).No i słodki Left 4 dead 2 gdzie lepiej działa niż na windzie.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Cytat: Oczkins92 w Kwiecień 14, 2018, 09:17:06 AM
Spec Ops The Line (tragiczny port na Linuxa).No i słodki Left 4 dead 2 gdzie lepiej działa niż na windzie.
Ou, czyli jednak tragiczny :/ Czytałem, że niezły i u mnie potrafiłem zrozumieć niską wydajność (stery do grafiki gorsze, a to ona kuleje). Jak napisałem wyżej, sam ogrywałem to na Windowsie :I
myk byle jak jako tako

Oczkins92

No bo to dziwne.Jak mam sprzęt NVS 5100m (to taki Gt330m) to powinno na minimalnych śmigać.Ten port zrobli z myśla o nowych kartach.Bo na sprzęcie juz Geforce GTS 450 i Manjaro XFCE śmiga aż miło na ultra.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Sterowniki są niższej jakości i mniej wykorzystują potencjał, przez co, jeżeli karta kuleje, to będzie kuleć jeszcze mocniej.
myk byle jak jako tako

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Nie grałem, ale sprawdzę. Wygląda interesująco.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Co przeszedłem na Linuxie:
- Amnesia Mroczny Obłęd (stracha miałem bo w nocy z słychawkami grałem )
- Spec Ops The Line
- Shadow Warrior 2013
- Project Brutality(mod do dooma 1 i 2)
A co próbuej przejść:
- Witcher 2
- Dungeons 2
- Dirt Showdown
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum