Linuxiarze.pl Forum

Społeczność => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: microsofter w Grudzień 05, 2020, 05:38:47 PM

Tytuł: oszust reklamuje się na forum
Wiadomość wysłana przez: microsofter w Grudzień 05, 2020, 05:38:47 PM
Zaglądam na forum, a tu taki kwiatek:To reklama dysków z Allegro, sprzedawanych jako nowe. W rzeczywistości nie są to ,,leżaki magazynowe, mogące mieć rysy powstałe w czasie magazynowania". Przynajmniej część z nich to używki , i to z dużym przelotem. Sprzedawca dostaje je za darmo, po czym zeruje SMART.

Jak wiemy od lat, nie da się zmusić Allegro do zamknięcia aukcji, gdyż mają gruby zysk z tego procederu. Ale dobrze będzie zablokować reklamę, aby nie wyświetlała się tutaj. Co powiesz, Lami?

A przede wszystkim, miejcie się na baczności i włączcie myślenie przed zakupami.
Tytuł: Odp: oszust reklamuje się na forum
Wiadomość wysłana przez: lami07 w Grudzień 05, 2020, 07:04:06 PM
Co ja mogę na to powiedzieć? Jedyne co mogę napisać to, że pukasz pod złym adresem i to w dwojaki sposób.
Nie jestem adminem, a nawet jak bym był, to nie miał bym wielkiego wpływu na to co wyświetla ramka z reklamami. Reklamy pochodzą z zewnętrznego źródła (google) i są profilowane. Wyświetlane reklamy bazują na aktywności w sieci poszczególnych użytkowników. Tobie wyświetla się jakiś szemrany towar na allegro, ale komuś innemy wyświetlą się np. zabawki, albo części samochodowe. Wszystko zależy kto czego szukał ostatnio w sieci.
Tytuł: Odp: oszust reklamuje się na forum
Wiadomość wysłana przez: microsofter w Grudzień 05, 2020, 08:37:34 PM
Ostatnio podobny problem był na pewnym blogu, który odwiedzam. Po skargach userów, jedna reklama została zablokowana. Nie wiedziałem, że nie masz takich możliwości.
Cytat: lami07 w Grudzień 05, 2020, 07:04:06 PM
Wyświetlane reklamy bazują na aktywności w sieci poszczególnych użytkowników. Tobie wyświetla się jakiś szemrany towar na allegro, ale komuś innemy wyświetlą się np. zabawki, albo części samochodowe. Wszystko zależy kto czego szukał ostatnio w sieci.
Czytałem o tym wałku i dlatego wszedłem na aukcję. Jeśli inni nie widzą tej reklamy, to dobrze. W każdym razie przestrzegam.