Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Przyszłość klasycznego pulpitu.

Zaczęty przez Zarąbisty, Czerwiec 09, 2021, 09:49:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Mniejsza o to, bowiem aplikacje i tak są tworzone wg CSD i w żaden sposób tego nie zmienisz (normalnie). Podobnie jak "jedna aplikacja na ekran" :) GNOME można lubić, można cenić, ale to doprawdy przeniesienie zasad z Androida na desktop. Może to się podobać, lub wcale.

LinGruby

Cytat: Zarąbisty w Czerwiec 10, 2021, 04:49:30 PM
Ogólnie rzecz biorąc to Linux jest fajny. Tylko że niestety tych pulpitów jest za dużo, dystrybucje też jest za dużo i przez to nic nie jest porządnie zrobione.

Moim zdaniem przynajmniej twórcy wszystkich pulpitów powinni zacząć od podstaw. Zebrać się wspólnie, dogadać i stworzyć jedno, wspólne środowisko graficzne.


[...]


dlatego po siedzeniu ponad 7 lat na xfce zacząłem szukać czegoś innego jak standardowe gui i przeszedłem na Tiling Window Managers i to było to...
zacząłem od i3wm potem bspwm obecnie siedzę na spectrwm ( połączenie xmonad i dwm ) i raczej dłużej posiedzę...

a zauważ że po jakimś czasie standardowe GUI może się znudzić ( jak mnie ) dlatego jest więcej tego które w większym lub mniejszym stopniu jest mniej lub bardziej intuicyjne...  ( osobiście dla mnie teraz gnome, kde i po części xfce są takie cukierkowe w standardzie - acz po ustawieniu ich pod siebie można jakoś z tego korzystać ale to chyba już nie dla mnie po ponad 5 latach na wszelkiego typu wspomnianych TWM ciężko mi się by było przestawić... nawet teraz na drugim lapku u córki gdzie ma xfce bo to ogarnęła to łapę się że chcąc coś odpalić używam skrótów klawiatury... )

Cytat: robson75 w Czerwiec 10, 2021, 10:59:40 PM
[...]
Mnie też bardzo się nie podobał wystrój okien w nowym Xfce 4.16 żywcem wzięty z GNOME 3. Ale znalazłem rozwiązanie, wystarczyło przejść z GTK 3 na GTK 3 Classic, i efekt widać na screenie.



a powiedz gdzie nowe xfce ma coś z gnome? jakoś tego nie widzę ( a jest postawione od zera na nowym sprzęcie bez starych ustawień )...
( ͡° ͜ʖ ͡°)  Linux User #592024 System:  spectrwm  Kernel: cachyos-bore-lto
Desktop: twm info: polybar Wm: spectrwm 3.4.1  Dm: lightdm  Distro: CachyOS

rzax666

...   w kde ktore bije pseudo konkurencje na glowe idzie prosto sciagnac se ladne motywy ...  a przyszlosc pulpitu to dbus grupy procesow ...  w jajku zrozumieja algorytnmy ;/ zauwaza ze mamy 21 wiek ...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum