Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 17.1 Rebecca - co zrobić po instalacji?

Zaczęty przez shymko, Grudzień 24, 2014, 05:35:24 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekradzan


pavroo

Proszę również do używania tagów:
- code - przy zamieszczaniu poleceń i ich wyników
- Sp (Spoiler) - przy długich tekstach/wynikach z konsoli
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

@shymko: Linux Mint i Ubuntu to dobry wybór jednak aby uzyskać jak najbardziej trafne odpowiedzi powinieneś zamieszczać w postach więcej szczegółów. Oprócz konfiguracji sprzętowej potrzebna jest również informacja o środowisku graficznym. Linux Mint ukazuje się w kilku wersjach i tu mogą występować znaczące różnice. Jako że Rebecca jest obecnie dostępna jedynie z MATE i Cinnamon, domyślam się, że masz jedną z tych wersji. Z moich doświadczeń wynika, że mniej problemów z siecią jest w edycji MATE. Nie testowałem jeszcze Rebeki bo używam wersji Xfce dla której jeszcze nie ma aktualizacji ale mogę powiedzieć, że w Mincie najlepiej jest skonfigurować mojego Broadcoma z którym mam kłopoty w innych dystrybucjach. Za obsługę sieci częściowo odpowiada środowisko graficzne, choć nie bardzo wiem dlaczego. Najlepszym sposobem na dobór systemu są własne próby w trybie live z płyty lub pendrive. Nie kieruj się nazwą czy wyglądem dystrybucji, najważniejsza jest obsługa twojego sprzętu i dostępność potrzebnych programów. Ubuntu/Mint są pod tym względem najlepsze, co nie znaczy że dla każdego i na każdym komputerze. Nie ominą cię eksperymenty i reinstalacje zanim znajdziesz system dla siebie. Powodzenia w Nowym Roku!
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

HieronimDWed

mam pytanko który z modemów oferowanych przez PLUSa i innych operatorów bez problemu będzie działał po podł±czeniu pod kompa z systemem LINUX MINT 17??

Jak to będzie działac czy zainstauje się sam, jak z oprogramowaniem do ł±czenia się z sieci±?

pavroo

Ogólnie modemy powinny działać bez dodatkowych zabiegów.
Jeśli będzisz miał problem, to na forum ten temat był juz kilkakrotnie poruszany.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum