Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera

Zaczęty przez Karol, Grudzień 13, 2018, 07:46:01 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

CytatCiekawy jestem, czy znajdzie "ochotnika"...
To już jest zupełnie inna kwestia...

Proszę tylko nie dawać odpowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do sprawy a zaśmiecają forum.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

pavbaranov

Hmmm... Wejdź w "Dodatki" w Tor-Browser, wpisz tam KIOSK - przez przypadek nie jest to to, czego szukasz?
Drugi pomysł - wykorzystanie jakiejkolwiek zapory sieciowej i ograniczenie ruchu do/z określonego adresu.
Trzeci pomysł - https://www.ghacks.net/2009/03/25/configure-firefox-to-only-open-whitelist-websites/ - tu jak widzisz rozwiązanie z 2009 i być może nie jest już (i pewnie tak jest) kompatybilne z obecną wersją Tor-Browser, ale pewnie pośród dodatków dla FF znajdziesz jakiś odpowiednik.

TataPingu

No cóż, jeśli ma być "konkretnie", to tak podpowiemy...

Z TORem bardzo dobrze współpacuje np. "privoxy". Co prawda to chyba już 20-letni projekt, ale o ile się nie mylę, znowóż go wznowiono....
- dostępny również na inne platformy.

https://www.privoxy.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/Privoxy

Prawdopodobnie może się nadać do Twoich celów...

Karol

@pavroo @povbaranov Dzięki Panowie! Takich odpowiedzi potrzebowałem. Mam punkt zaczepienia i mogę sobie w końcu pogooglować wpisując konkretne frazy :)


Karol

Cytat: pavbaranov w Grudzień 14, 2018, 11:35:36 AM
No właśnie mam takie wrażenie, jakby Kolega Karol usiłował "pożenić" ze sobą sytuację, w której daje potencjalnemu złodziejowi klucze do swojego mieszkania, podaje jego adres, ale jednocześnie próbuje przed nami ukryć informację jakimi drogami do tego mieszkania chadza. To wszystko pod hasłem "bezpieczeństwa" tego mieszkania.

Tak jak powiedziałem - daleki jestem podjąć się tego zadania, a mój wpis dotyczy wyłącznie pokazania Koledze Karolowi problemów jakie na wstępie może powodować tak charakteryzowane przez niego zadanie do wykonania. Jak zaznaczyłem - mogę się mylić w rozumieniu jego intencji i być może wymaga to - tak jak sam zresztą gdzieś tu napisał - sprecyzowania jego oczekiwań.

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) Dobra... mówiłem już w którymś poście, że nie jestem zbyt spostrzegawczy i dopiero teraz zrozumiałem... może to dlatego, że nie jestem elektryczny w związku z tym, że moje działanie nie ma ukrytych intencji... Panowie :) Tu nie chodzi o kameralny market z dragami pod nosem służb na FB.onion... zrozumcie, że tu naprawdę chodzi o grupę znajomych i kreatywne zagospodarowanie długich zimowych wieczorów na półwyspie helskim... aj dzieciaki, dzieciaki.. :D tacy mądrzy a tacy głupi :D Jak mniemam @Pavbaranov zrobiłeś kiedyś witrynkę nie temu sklepowi co trzeba? :D :D Umieszczając taką inicjatywę jawnie na fb czy prowadząc jedyny, zarejestrowany i z siedzibą w pl stacjonarny kantor kryptowalutowy w promieniu 150 km i mając jakieś tam historie (ciiiiii ;) dawno i trochę prawda) jestem pod stałym nadzorem służb, mam 2 prowokacje tygodniowo na przyjęcie 3,20 czy 80 bitocoinów od Turka z Hamburga ale nie z gastronomii co mówi płynnie po Polsku, ale przelew będzie z konta mamy co przebywa w Bułgarii   I nie- są to sfrustrowani bandyci - tych jest 10 dziennie ;) Od wielu lat prowadzę małą działalność w różnych branżach (oklejanie samochodów, serwis silników wysokoobrotowych, kryptowaluty, ombard internetowy i daleko mi do idei rozprowadzania narkotyków przez internet.


hobbysta

Wtyczki maja to do siebie, ze mozna je wlaczac i wylaczac. Tor to po prostu Mozilla, ktora daje uzytkownikowi duze mozliwosci - otwieranie kart, dodawanie, usuwanie wtyczek, Zmiana konfiguracji. To wszystko trzeba zablokowac. Nawet wyszukiwanie. A co z linkami na stronach facebooka? Czesc trzeba blokowac - ta ktora wychodzi poza faca- a czesc nie. Tor domyslnie ustawia no-scripta - nie ma obrazkow, filmow - trzeba by uzwac wersji mobila fejsa. Jesli usunac no-scripta - to kicha  wtyczka nie bedzie w stanie wstrzymac z wykonaniem kodu w kazdej sytuacji. Wyszukiwarki - jesli uzyc wyszukiwarki na fejsie -  to o co prosisz jest po prostu niemozliwe. Rzeczywiscie mozna wystartowac tylko ze strony fejsa na onionie ale fejs to po prosu jak drzwi na swiat. WIec mowisz tak: nie chce aby mieli dostep do swiata - ale niech maja dostep do drzwi na swiat. Powiem tak: jesli znajdzie sie ktos kto wezmie kase od ciebie - za 'owa' wtyczke to wiedz, ze  to bedzie oszust, ktory bedzie chcial 'skroic naiwniaka na kase'. Juz mialem okazje kilka razy widziec takie 'programy'. Przychodzi taki 'programista' - pokazuje 'o dziala'. I wykorzystuje tylko czyjas niewiedze. Zawsze powie Ci, ze 'zrobil to co ty chciales'. Odpusc sobie a pieniadze przeznacz na jakis fajny prezent pod choinke.

Karol

Prezentów pod choinkę dość. Panowie... usłyszałem parę cennych wskazówek które zachowam w dalszym etapie. Pomysł na pewno zrealizuje, zmienie tylko podejście. Ten firewall mi się wydaje najciekawszy :) Muszę się też skupić na jasno określonych zamiarach tego projektu, bo wiadomo jak to wszystko wygląda. Mam jeden fajny kontakt. Musze narazie cały czas poszerzać wiedzę i czekać na kogoś kto pomoże. Mam już 44 osoby... smutek. Chciałbym już!!! :D

Zobacz najnowsze wiadomości na forum