Linuxiarze.pl Forum

Społeczność => Ogłoszenia => Wątek zaczęty przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 07:46:01 AM

Tytuł: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 07:46:01 AM
Witam,

Jakiś czas temu rozpocząłem pewien projekt dotyczący promocji korzystania z sieci Tor. Nie jestem jakimś tam dzieciakiem fantastą. Jestem przygotowany na koszty, mam fanpage na facebooku który powoli rozkręcam, wykupioną domenę i  dedykowany serwer VPN od popularnego dostawcy. Zebrałem grupę 50 ochotników  którzy chcieliby przetestować usługę Facebooka w sieci Tor. Potrzebuje wtyczki do Tor Browsera lub zmodyfikowanej w jakiś sposób przeglądarki który na początek dopuści połączenie jedynie z facebookcorewwwi.onion. W grupie mają być też osoby niepełnoletnie więc projekt nie wystartuje póki nie będę miał takiej przeglądarki. Facebook w sieci Tor to i tak anonimowość patykiem pisana, bo logując się, trzeba zweryfikować numer telefonu, ale nie chodzi tu o handel narkotykami a jedynie promocję możliwości cebulki w bezpiecznym środowisku. W perspektywie chciałbym stworzyć na bieżąco aktualizowaną bazę usług sieci Tor "dla każdego" nie zawierającą nielegalnych treści. Propozycje podrzucane przez społeczność i dodawane przez nas po weryfikacji treści. Tym samym skrypt musiałby obsługiwać aktualizację listy stron dopuszczonych do połączenia. Nie wiem jak rozwinie się projekt, ale zakładam możliwość zarobkowania w przyszłości czy zbiórek na "utrzymanie" projektu. Na wykupienie serwera dedykowanego VPN i 50 kart sim które zarejestrowałem na siebie do stworzenia kont zebrałem po 8 zł. Nie było problemu. Większość to znajomi lub znajomi znajomych. Negocjujmy procent w zamian za pomoc w obsłudze technicznej projektu. Oprócz oczywiście samej zapłaty za napisanie skryptu.  Co do formalności- płatność za skrypt do uzgodnienia- gotówka, przelew, zaliczka, bez zaliczki. Chętnie wezmę fakturę, ale nie muszę. Nie to, że jestem jakaś złotówa, ale jak by się znalazł pasjonat z wiedzą chcący wspomóc projekt- świetnie! Kwestia udziału w ewentualnych dochodach w i twoje zabezpieczenie do dyskusji- jestem otwarty. Czekam na info. Proszę dzwonić, pisać na email lub za pośrednictwem forum.

Pozdrawiam
Karol
+48 579801461
info@cebulka.org.pl
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 09:10:15 AM
A czym handlujesz, czy jakie usługi oferujesz ? ;)

OK, żartuję...
- i nie odwodzę od celu, bo chyba jedynie tacy "zapaleńcy" potrafią, czy może inaczej, uda im się wyłamać z "jedynie słusznej linii" rozwoju sieci...

A, i jeszcze jedno,,,,
- na Twoim miejscu nie bazowałbym na "facebucu"...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 04:40:11 PM
Czemu zrezygnowałbyś z usługi facebooka? Tak jak mówię, projekt nie tyle ma służyć ukryciu naszego ruchu internetowego ile pokazać ludziom coś innego. Wybrałem facebooka przez znane logo gigana do którego łatwo przekonać ludzi który na hasło Tor sztywnieją. Wezmę pod uwagę wszystkie rzeczowe sugestie. Sądzisz, że z wtyczką nie powinno być większych problemów?
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 04:54:58 PM
A z Torem będzie jak onegdaj z youtubem który w pewnym momencie był zwykłą piraciarnią a nie fajną platformą dla amatorskich i półprofesjonalnych twórców. Wymietli hołotę i portal ma się w najlepsze a kierunek w jakim poszli  twórcy filmów jest zdecydowanie na plus. Z Torem będzie tak samo. Media też robią swoje, trąbiąc że w necie można kupić broń w 3 minuty. Kiedyś czytałem artykuł w Neewsweeku albo Polityce, że w polsce w clearnecie jest strona gdzie bez problemu można kupić dokumenty, magistra, broń i co popadnie. Chodziło portal ogłaszamy24.pl... jedyne co można tam kupić to reklamy u właściciela strony i utracić swoje dane na rzecz gimnazjalisty z komórkowym VPN który legenduje się "prywatnymi pożyczkami pod weksel" który potem będzie próbował wziąć na tym samym portalu u takiego samego oszusta pożyczkę.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: hobbysta w Grudzień 13, 2018, 07:11:36 PM
Zupełnie nie rozumiem. Czy chodzi o to aby treść na facebooku była dostępna w sieci tor? Wydaje się to zupełnie niemozliwe bez zgody samego facebooka. Nawet użycie w adresie słowa 'facebook' może narazić na powazne kłopoty. Jedyne realnie co można to stworzyć własną stronę społecznościową z treściami takimi jak na fejsie Żadna wtyczka przy tym nie jest potrzebna - jeśli jest adres mama.onion to wystarczy wpisać adres w polu adresowym. Jest to tylko kwestia postawienie serwera i otrzymania adresu w sieci onion. Ale jednak wydaje się, że czegoś nie rozumiem. 
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 07:50:48 PM
@hobbysta
- dlatego przy przywitaniu Kolegi Karola wspomniałem Mu, że czeka Go jeszcze duuuuużo edukacji w tej branży....
Ale życzę Mu jak najlepiej, przede wszystkim cierpliwości i wytrwałości...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 07:52:05 PM
Facebook udostępnił swoją oficjalną usługę w sieci Tor cztery lata temu :) odsyłam- www.facebookcorewwwi.onion wtyczka miałaby uniemożliwić połączenie z inna stroną w ,,naszej" przeglądarce :)
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: hobbysta w Grudzień 13, 2018, 08:22:49 PM
Słusznie napisałem. Na usprawiedliwienie dodam: nie używam. Nie bardzo łapię o co chodzi w tym całym pomyśle o nazwie facebook. Natomiast dalej pomysłu z wtyczką nie rozumiem. 
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 09:58:39 PM
Ok. Nie znam fachowego słownictwa dlatego pewnie wyrażam się niejasno więc spróbuje od nowa ;) Jest to też dobra informacja zwrotna, że moja oferta jest nieczytelna. Więc:

Facebook uruchomił swoją stronę w sieci tor pod adresem www.facebookcorewwwi.onion. Możemy założyć sobie konto, zapraszać swoich znajomych z "normalnej sieci" i korzystać z facebooka "anonimowo". Wpadłem na pomysł małej lokalnej promocji sieci Tor jako anonimowej i bezpiecznej. Zebrałem już grupę ok.35  ludzi- głównie znajomi i znajomi znajomych. Zakładam 50ciu uczestników w pierwszej fazie. Utworzyłem grupę na torowym facebooku, zarejestrowałem 50 kont (potrzebowałem do tego 50 kart sim...), wykupiłem domenę cebulka.org.pl, wykupiłem dedykowany serwer VPN (zdaje sobie sprawę, że rozwiązanie nie jest świetne, ale jest proste w obsłudze dla amatora jak ja, chodzi nie tyle o zaawansowaną ochronę prywatności uczestników projektu a oswajanie z pewnymi pojęciami). Na koszty przeprowadziłem zbiórkę. Nie było problemu. Grupa jest kameralna. Każdy otrzymał swój login i hasło na facebookcorewwwi, komercyjny email na domenie cebulka.org.pl. W grupie są także osoby nieletnie. Do uruchomienia projektu i funkcjonowania grupy potrzebuje już tylko skryptu lub zmodyfikowanej przeglądarki Tor Browser która dopuści  połączenie tylko z www.facebookcorewwwi.onion  Dlaczego tak? Wydaje mi się, że skoro w projekcie mają wziąć osoby nieletnie i nie mające doświadczenia nie wyobrażam sobie, żebym namawiał ludzi do pobierania przeglądarki która może przekierować na strony zawierające nielegalne treści. Projekt ma promować Tor jak sieć anonimową ale też BEZPIECZNĄ. Na niedoświadczonego użytkownika czeka w sieci wiele pułapek.W perspektywie chciałbym dodawać do katalogu strony zawierające różne ciekawe treści. Propozycje mogliby podrzucać członkowie społeczności czy dowolny użytkownik. Skrypt umożliwiałby połączenie tylko ze stronami z naszej bazy. Taki nazwijmy to "clear hidden wiki" z przeglądarką Tor Browser obsługującą tylko stronki z katalogu. Dodam, że moja firma może legalnie świadczyć usługi hostingowe.

Czy teraz masz jasność?
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 10:12:00 PM
@Karol
To, że chcesz stworzyć w sieci, no powiedzmy... "komercyjną grupę", oddzieloną od sieci to ok, mogę zrozumieć....
- ale po jakiego diaska mieszasz w to facebuca !?

Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego po co powstał, co to jest i do czego służy ten "społecznościowy portal"...
- ty chcesz nic innego, jak "otworzyć drzwi" facebucowi do Tora...

I to na koszt własny i Twojej "grupy"....

Poza tym, co Ty chłopcze właściwie rozumiesz pod terminem "bezpieczeństwo w sieci" ?
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: PomPom w Grudzień 13, 2018, 10:19:03 PM
CytatPoza tym, co Ty chłopcze
Nie. OP teraz może sobie spokojnie pisać per "dziadzie" albo "staruchu"... Będzie to samo.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 10:28:18 PM
No, jeśli dla Ciebie określenia "chłopcze" i "dziadzie", lub "staruchu" są równorzędne, to współczuję...
- i w sumie nawet tego nie skomentuję...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 13, 2018, 10:55:23 PM
@tatapingu

Nie dam się sprowokować do głupiej dyskusji więc trafiłeś pod zły adres... "Tatku".

Na jakiej zasadzie otwieram drzwi facebukowi do sieci Tor? Facebook sam je otworzył udostępniajac oficjalną usługę ponad 4 lata temu która dzisiaj ma ponad milion użytkowników. Zdecydowałem się na skorzystanie z gotowego rozwiązania jakim jest grupa na facebookcorewwwi.onion. Smutna prawda jest taka, że marka wzbudza zaufanie a przekonać laika który jak słyszy Tor to drętwieje ze strachu nie jest łatwo. W perspektywie chciałbym forum hostingowane na Torze, ale na dzień dzisiejszy zupełnie nie mam wiedzy i możliwości, żeby taką usługę zabezpieczyć. Nie widzę w moim projekcie jakiegoś gwałtu na prywatności czy bezpieczeństwie. Wszystkie konta założone są na mnie, mamy dedykowany VPN i jestem zdania, że jeżeli użytkownicy będą przestrzegali zasad BHP to faktycznie mogą pozostać anonimowi. Nie rozumiem twojego podniecenia @tatapingu bo my nie chcemy ukrywać się przed służbami czy tworzyć ultra niewiadomo jak hermetycznej grupy tylko pobawić się trochę i zobaczyć jak projekt się rozwinie. Bezpieczeństwo w sieci w kontekście mojego projektu rozumiem jako zapewnienie nowym-przyszłym użytkownikiem sieci Tor bezpieczne środowisko w aplikacji którą dobrze znają. Bezpieczne środowisko to takie które zagwarantuje, że użytkownik nie połączy się z niepożądanymi stronami. Myślałem jeszcze, żeby zapoznać wszystkich z instytucją maszyny wirtualnej. Idealnie by było gdyby nowicjusz mógł do przeglądania internetu korzystać np. z jakiejś prostej dystrybucji linuxa postawionej na virtual boxie. To już wyeliminuje 95% typowych ataków w sieci. Na Pomorzu w niektórych domach jest jeszcze Windows XP. Nie fajnie by było z takim systemem wkroczyć bez ograniczeń w świat sieci Tor  :)

@TataPingu to nie jest temat dotyczący "co po co i dlaczego" tylko "jak, kto, czemu tak drogo i czy da radę na fakturę". Ok?
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 11:30:19 PM
"że jeżeli użytkownicy będą przestrzegali zasad BHP to faktycznie mogą pozostać anonimowi"
- chmmm..., no cóż, życzę powodzenia...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 14, 2018, 12:09:28 AM
Czy forum ma na celu wymianę informacji czy prężenie się nowych użytkowników nawet jeżeli są laikami i się z tym nie kryją? Wiem co to facebook, mam świadomość, że prawdopodobnie wiesz dużo więcej niż ja, ale na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie w jaki sposób facebook może dogłębnie spenetrować taką grupę i powiązać konta na grupie z prawdziwymi ludźmi.  Po drugie musisz sobie zdać sprawę , że 99,9 procent ludzi ma w dupie, że NSA zbiera o nich informację, bo co im to przeszkadza? To, że ludzie mają świadomość, że informację są gromadzone przez koncerny i udostępniane służbom to raz, ale obawa, że jakiś pracownik CIA podgląda intymne fotki które dostałem od żony to już chyba paranoja. Mam świadomość zagrożeń w internecie, ale nigdy nie byłem za skrajnymi rozwiązaniami. Owszem... można zrezygnować ze wszystkich dużych serwisów, olać google, i clouda czy inne wynalazki i odizolować się od sieci ale czy to na tym polega? Zwykłemu użytkownikowi jak ja wystarcza wyłączenie poszczególnych funkcji aplikacji w telefonie i system typu Whonix do eksploracji sieci Tor. Nie korzystam z google, mam facebooka na jakieś tam ściemnione dane, co mi tam, że CIA wie, że to ja...Cały czas staram się doskonalić praktykę która pozwoli zachować anonimowość w sieci Tor. Możecie się śmiać, ale dla większości użytkowników kolorowych VPN'ów na telefon nie jest oczywiste, że korzystając pod zmienionym IP nie jest świetnie logować się na swoje konta na portalach społecznościowych itd...  Znowu jeżeli trafi się załogant który chciałby zrozumieć działanie systemów czy rozwiązań z których korzysta i nauczyć się ich kreatywnego wykorzystania prosząc o jasne wytłumaczenie "oczywistego" zagadnienia zostanie odesłany do wyszukiwarki lub spotka się z takim dziwnym podsrywaniem jak ty @TataPingu. Nie mam tu oczywiście na myśli tematów typu "jaka koparka do 3000zł" bo tak- to woła o pomstę do nieba. Część z was pewnie odebrała wyższe wykształcenie informatyczne więc nie zapominajcie, że Was też ktoś kiedyś uczył od początku. Ja nie jestem szczególnie pojętny, ale taka jest większość a często brakuje w sieci jednoznacznych opisów czy definicji. Jeżeli zastanawiam się nad wyborem sprzętu czy oprogramowania nigdy nie wchodzę na popularne fora czy grupy, bo wtedy wiem jeszcze mniej a każdy następna wypowiedź w interesującym mnie temacie oddala mnie wyboru czegokolwiek. To niewiarygodne jak skrajne opinie dotyczącego jednego ścisłego zagadnienia można przeczytać. Nie mówię tu konkretnie o tym forum tylko o dużych popularnych forach czy grupach z fb.

Chodzi mi o jasno wyjaśnione podstawy bez których ciężko pójść dalej. Próbowałem wiele razy ominąć jakieś zagadnienie które nie do końca rozumiałem i to zawsze się mściło. Rozumiem, że większość z Panów zaczynała bez takich możliwości jakie dzisiaj dają fora, grupy, youtuby i setki poradników a szlifując swoje umiejętności na bazie własnej praktyki. Dzisiaj czasy są inne i nie ma co się napinać, bo takie jest prawo pokoleń, że każde następne ma "łatwiej" ;) Bo za moich czasów... 
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 14, 2018, 12:15:31 AM
@TataPingu Nawet popatrz na przebieg tej dyskusji. Zadałem jak się okazuje niejasne zapytanie które będę starał się wyjaśnić swoimi słowami dopóki nie zostanę zrozumiany i za co przepraszam. Nie jestem jakimś fantastą co sobie czegoś popalił i miał wizję z którą zechciał się podzielić na branżowym forum tylko podjąłem konkretne działania Został mi tylko temat przeglądarki i dozbierania kilkunastu osób co nie będzie specjalnie trudne. Ty zamiast udzielić mi odpowiedzi czy chociaż rozjaśnić czy coś takiego da się zrobić, jakimi kosztami i w jaki sposób to cały dzień zszedł na bezsensownej dyskusji bez żadnych wniosków. Aj...

Jeżeli masz wątpliwości to przy pierwszym kontakcie na PRIV podeśle wszystkie zrzuty ekranu czy potwierdzenia które uwiarygodnią projekt.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: PomPom w Grudzień 14, 2018, 06:40:19 AM
Cytat: TataPingu w Grudzień 13, 2018, 10:28:18 PM
No, jeśli dla Ciebie określenia "chłopcze" i "dziadzie", lub "staruchu" są równorzędne, to współczuję...
- i w sumie nawet tego nie skomentuję...
Wszystkie są lekceważące.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 14, 2018, 09:42:28 AM
Cytat: PomPom w Grudzień 14, 2018, 06:40:19 AM
Wszystkie są lekceważące.

W moim wieku i z moim życiowym doświadczeniem, Kolego, to już można...
- nikogo nie lekceważę...

Wyraziłem tylko swoją opinię na ten pomysł...
- jeśli ktoś ma odmienne zdanie, to przecież może robić co chce, ja nikomu tego nie zabraniam...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Grudzień 14, 2018, 10:45:19 AM
@Karol - Sorry, że się wcinam, a nie złożę Ci tu propozycji, na którą czekasz. Prawdopodobnie trudność znalezienia rozwiązania leży u podstaw, które przedstawiłeś.
Z jednej strony chcesz jakiejś anonimizacji i w tym celu wykorzystać chcesz Tor. Sam Tor powoduje jedynie utrudnienie w namierzeniu konkretnego w sieci komputera, który się z nią łączy. Tylko tyle i aż tyle.
Z drugiej strony chcesz realizować owe anonimowe połączenia poprzez usługę Facebook, która raczej synonimem anonimowości nie jest. Wciąż bowiem dla usługodawcy będę konkretnym osobnikiem, który przy rejestracji na FB wyzbył się resztek swojej prywatności.
Zatem z jednej strony połączenie będzie uniemożliwiać "wyśledzenie" konkretnego komputera, z drugiej zaś strony usługodawca ma pełną wiedzę kto nim jest.
Dla kogoś, kto będzie próbował zrealizować zadanie - istnieje pomiędzy tymi założeniami pewna sprzeczność i to raczej nie do pogodzenia.
Całość "anonimizacji" ma zapewniać też - jeśli rozumiem - "wykastrowanie" tor-browsera do możliwości połączenia się wyłącznie z określonym adresem. Tego typu rozwiązania były swego czasu realizowane przez udostępniane przez niektóre banki aplikacje, będące w istocie przeglądarkami ograniczonymi do możliwości połączenia się wyłącznie z witryną banku. Czy o takie rozwiązanie Ci chodzi? A może ruch sieciowy (nie chodzi o przeglądarkę) ma zostać ograniczony wyłącznie do jednego adresu.
Pewnie te kwestie do rozeznania, gdy znajdzie się ktoś, kto podejmie się proponowanej przez Ciebie pracy.
Oczywiście w odbiorze tego co napisałeś mogę się kompletnie mylić, jednak - przynajmniej ja - tak to rozumiem.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 14, 2018, 11:26:14 AM
@pavbaranov
- osobiście również nie rozumiem w pełni celu i zamierzeń, jakie chciałby osiągnąć Kolega Karol.

Z jednej strony chciałby używać równoległej sieci, jaką jest Tor, ograniczyć dostęp do adresów sieci głównej (gdzieś tam nadmienia o dzieciach), a z drugiej, chciałby wykorzystywać ogólnodostępnego facebuca i w dodatku chciałby uzyskać "anonimowość" w obydwu sieciach...

To prawdopodobnie musiałaby być jakaś wielka "bramka", lub, jak kto woli, "router" pomiędzy tymi sieciami.
W praktyce, niewykonalne...

Kolega Karol powinen zaznajomić się z podstawami tworzenia i działania sieci, t.j podstawami struktur internetu, rodzajami i sposobami przesyłania informacji, sposobami i możliwościami wzajemnej komunikacji itd, itp...

I zaznaczam, nie jest to z mojej strony próba ubliżania komuś, to tylko stwierdzenie stanu rzeczy...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Grudzień 14, 2018, 11:35:36 AM
No właśnie mam takie wrażenie, jakby Kolega Karol usiłował "pożenić" ze sobą sytuację, w której daje potencjalnemu złodziejowi klucze do swojego mieszkania, podaje jego adres, ale jednocześnie próbuje przed nami ukryć informację jakimi drogami do tego mieszkania chadza. To wszystko pod hasłem "bezpieczeństwa" tego mieszkania.

Tak jak powiedziałem - daleki jestem podjąć się tego zadania, a mój wpis dotyczy wyłącznie pokazania Koledze Karolowi problemów jakie na wstępie może powodować tak charakteryzowane przez niego zadanie do wykonania. Jak zaznaczyłem - mogę się mylić w rozumieniu jego intencji i być może wymaga to - tak jak sam zresztą gdzieś tu napisał - sprecyzowania jego oczekiwań.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: robson75 w Grudzień 14, 2018, 01:26:44 PM
@Karol Proponuje zadać to pytanie na tym forum:
https://forum.linux.pl/index.php
Bo tutaj raczej nie uzyskasz odpowiedzi.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 14, 2018, 06:39:05 PM
Każdy z Was ma sporo racji. Proszę jednak Panowie, że wątek chronienia anonimowości jest w tym wypadku drugorzędny. Chodzi mi bardziej o oswojenie "nowicjuszy" z siecią na znanej platformie. Dla Was to asbstrakcja, bo znacie temat, ale wyobraźcie sobie jak duża różnicy w wiedzy jest między np. mną a Wami. A teraz uwierzcie mi że moi załoganci są w takiej samej zależności ze mną jak ja z wami :D Bierzecie trochę temat za "dosłownie". Tu nie chodzi o ultra projekt hermetycznej grupy tylko bardziej doświadczenie edukacyjne na które w zasadzie grupowo się złożyliśmy po kilka złotych. Jak będzie się coś działo to ja nie widzę powodu, żeby olać fajsa i stworzyć jakieś fajne forum na Torze. Panowie- jest ktoś w stanie coś powiedzieć o tego typy skrypcie? Pomińmy póki co kwestie ideologiczne ;)
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 15, 2018, 12:05:19 AM
Cytat: Karol w Grudzień 14, 2018, 06:39:05 PMPanowie- jest ktoś w stanie coś powiedzieć o tego typy skrypcie? Pomińmy póki co kwestie ideologiczne ;)

Karolu, tu nie chodzi o ideologię, tutaj chodzi o DOKŁADNE SFORMUŁOWANIE ZADAń...!

W informatyce, a szczególnie w jakimkolwiek programowaniu (podobnie, jak w matematycznej logice) istnieją tylko DWIE WARTOśCI: PRAWDA, lub FAŁSZ, czy, jak kto woli true, lub false, czy też 1, lub 0 (zachodzi, lub nie)....
- nie istnieje coś pośredniego...

By móc cokolwiek zaprogramować, trzeba zaczynać "od końca", t.j. od jasno sformułowanego zadania-wyniku, t.z.n. CO, CZY JAKI CEL DOKŁADNIE CHCESZ OSIągnąć, czy UZYSKAć?
- jak na razie, nie potrafisz sprecyzować.

W pierwszym rzędzie zastanów się nad tym i najlepiej wypunktuj co Ty chcesz dokładnie. W tak jasno określonym zarysie na pewno, jeśli nawet nikt się tego nie podejmie, to przynajmniej podpowiemy Ci, czy Twoje założenia w ogóle są wykonalne...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 15, 2018, 01:15:41 AM
To jakaś linuxowo forumowa ukryta kamera?

Więc jeszcze raz:

!!! Potrzebuje przeglądarki Tor Browser która będzie łączyła się jedynie z www.facebookcorewwwi.onion
Nie pytaj już tylko dlaczego i po co tylko da się nie da się, łatwo, trudno, 200 zł albo 5000 netto i dobijamy interesu, wpłacam zaliczkę i działamy :)
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 15, 2018, 01:16:15 AM
@TataPingu czytasz proszę uważniej moje posty
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 15, 2018, 12:44:36 PM
Cytat: Karol w Grudzień 15, 2018, 01:15:41 AM
!!! Potrzebuje przeglądarki Tor Browser która będzie łączyła się jedynie z www.facebookcorewwwi.onion

No dobra, odpowiem Ci inaczej...
Ja potrzebuję samochodu, który jeździ...
- czy możesz mi coś zaproponować ?
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 15, 2018, 01:30:40 PM
A jak laik ma lepiej wytłumaczyć, ze potrzebuje Tor Browsera który połączy się jedynie z jedną witryną? Co tu do tłumaczenia? ...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Grudzień 15, 2018, 01:42:47 PM
Sprawa jest prosta, Karol potrzebuje konkretnej wtyczki lub przeróbki TOR Browsera i nie ma co dywagować. Wszystkie inne porady są zbędne.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 15, 2018, 02:27:40 PM
Cytat: pavroo w Grudzień 15, 2018, 01:42:47 PM
Sprawa jest prosta, Karol potrzebuje konkretnej wtyczki lub przeróbki TOR Browsera i nie ma co dywagować. Wszystkie inne porady są zbędne.

Chmmmm....
- akurat Tobie Pawle nie trzeba wyjaśniać z czym się to wiąże...

Ciekawy jestem, czy znajdzie "ochotnika"...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: pavroo w Grudzień 15, 2018, 02:52:45 PM
CytatCiekawy jestem, czy znajdzie "ochotnika"...
To już jest zupełnie inna kwestia...

Proszę tylko nie dawać odpowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do sprawy a zaśmiecają forum.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: pavbaranov w Grudzień 15, 2018, 06:01:38 PM
Hmmm... Wejdź w "Dodatki" w Tor-Browser, wpisz tam KIOSK - przez przypadek nie jest to to, czego szukasz?
Drugi pomysł - wykorzystanie jakiejkolwiek zapory sieciowej i ograniczenie ruchu do/z określonego adresu.
Trzeci pomysł - https://www.ghacks.net/2009/03/25/configure-firefox-to-only-open-whitelist-websites/ - tu jak widzisz rozwiązanie z 2009 i być może nie jest już (i pewnie tak jest) kompatybilne z obecną wersją Tor-Browser, ale pewnie pośród dodatków dla FF znajdziesz jakiś odpowiednik.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: TataPingu w Grudzień 15, 2018, 08:24:29 PM
No cóż, jeśli ma być "konkretnie", to tak podpowiemy...

Z TORem bardzo dobrze współpacuje np. "privoxy". Co prawda to chyba już 20-letni projekt, ale o ile się nie mylę, znowóż go wznowiono....
- dostępny również na inne platformy.

https://www.privoxy.org/

https://en.wikipedia.org/wiki/Privoxy

Prawdopodobnie może się nadać do Twoich celów...
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 17, 2018, 01:41:42 AM
@pavroo @povbaranov Dzięki Panowie! Takich odpowiedzi potrzebowałem. Mam punkt zaczepienia i mogę sobie w końcu pogooglować wpisując konkretne frazy :)

Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 17, 2018, 02:07:15 AM
Cytat: pavbaranov w Grudzień 14, 2018, 11:35:36 AM
No właśnie mam takie wrażenie, jakby Kolega Karol usiłował "pożenić" ze sobą sytuację, w której daje potencjalnemu złodziejowi klucze do swojego mieszkania, podaje jego adres, ale jednocześnie próbuje przed nami ukryć informację jakimi drogami do tego mieszkania chadza. To wszystko pod hasłem "bezpieczeństwa" tego mieszkania.

Tak jak powiedziałem - daleki jestem podjąć się tego zadania, a mój wpis dotyczy wyłącznie pokazania Koledze Karolowi problemów jakie na wstępie może powodować tak charakteryzowane przez niego zadanie do wykonania. Jak zaznaczyłem - mogę się mylić w rozumieniu jego intencji i być może wymaga to - tak jak sam zresztą gdzieś tu napisał - sprecyzowania jego oczekiwań.

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) Dobra... mówiłem już w którymś poście, że nie jestem zbyt spostrzegawczy i dopiero teraz zrozumiałem... może to dlatego, że nie jestem elektryczny w związku z tym, że moje działanie nie ma ukrytych intencji... Panowie :) Tu nie chodzi o kameralny market z dragami pod nosem służb na FB.onion... zrozumcie, że tu naprawdę chodzi o grupę znajomych i kreatywne zagospodarowanie długich zimowych wieczorów na półwyspie helskim... aj dzieciaki, dzieciaki.. :D tacy mądrzy a tacy głupi :D Jak mniemam @Pavbaranov zrobiłeś kiedyś witrynkę nie temu sklepowi co trzeba? :D :D Umieszczając taką inicjatywę jawnie na fb czy prowadząc jedyny, zarejestrowany i z siedzibą w pl stacjonarny kantor kryptowalutowy w promieniu 150 km i mając jakieś tam historie (ciiiiii ;) dawno i trochę prawda) jestem pod stałym nadzorem służb, mam 2 prowokacje tygodniowo na przyjęcie 3,20 czy 80 bitocoinów od Turka z Hamburga ale nie z gastronomii co mówi płynnie po Polsku, ale przelew będzie z konta mamy co przebywa w Bułgarii   I nie- są to sfrustrowani bandyci - tych jest 10 dziennie ;) Od wielu lat prowadzę małą działalność w różnych branżach (oklejanie samochodów, serwis silników wysokoobrotowych, kryptowaluty, ombard internetowy i daleko mi do idei rozprowadzania narkotyków przez internet.

Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: hobbysta w Grudzień 17, 2018, 03:59:19 PM
Wtyczki maja to do siebie, ze mozna je wlaczac i wylaczac. Tor to po prostu Mozilla, ktora daje uzytkownikowi duze mozliwosci - otwieranie kart, dodawanie, usuwanie wtyczek, Zmiana konfiguracji. To wszystko trzeba zablokowac. Nawet wyszukiwanie. A co z linkami na stronach facebooka? Czesc trzeba blokowac - ta ktora wychodzi poza faca- a czesc nie. Tor domyslnie ustawia no-scripta - nie ma obrazkow, filmow - trzeba by uzwac wersji mobila fejsa. Jesli usunac no-scripta - to kicha  wtyczka nie bedzie w stanie wstrzymac z wykonaniem kodu w kazdej sytuacji. Wyszukiwarki - jesli uzyc wyszukiwarki na fejsie -  to o co prosisz jest po prostu niemozliwe. Rzeczywiscie mozna wystartowac tylko ze strony fejsa na onionie ale fejs to po prosu jak drzwi na swiat. WIec mowisz tak: nie chce aby mieli dostep do swiata - ale niech maja dostep do drzwi na swiat. Powiem tak: jesli znajdzie sie ktos kto wezmie kase od ciebie - za 'owa' wtyczke to wiedz, ze  to bedzie oszust, ktory bedzie chcial 'skroic naiwniaka na kase'. Juz mialem okazje kilka razy widziec takie 'programy'. Przychodzi taki 'programista' - pokazuje 'o dziala'. I wykorzystuje tylko czyjas niewiedze. Zawsze powie Ci, ze 'zrobil to co ty chciales'. Odpusc sobie a pieniadze przeznacz na jakis fajny prezent pod choinke.
Tytuł: Odp: zapłacę za przygotowanie wtyczki do Tor Browsera
Wiadomość wysłana przez: Karol w Grudzień 20, 2018, 07:02:49 AM
Prezentów pod choinkę dość. Panowie... usłyszałem parę cennych wskazówek które zachowam w dalszym etapie. Pomysł na pewno zrealizuje, zmienie tylko podejście. Ten firewall mi się wydaje najciekawszy :) Muszę się też skupić na jasno określonych zamiarach tego projektu, bo wiadomo jak to wszystko wygląda. Mam jeden fajny kontakt. Musze narazie cały czas poszerzać wiedzę i czekać na kogoś kto pomoże. Mam już 44 osoby... smutek. Chciałbym już!!! :D