Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

4MLinux - nie widzi sieci

Zaczęty przez phenix1, Listopad 18, 2016, 05:32:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

phenix1

Cześć.
Jeśli chodzi o linuxy wszelkiej maści to jestem zielony jak wiosenna trawka:) Jednak szukam lekkiej i w miarę nowej dystrybucji na moje 2 laptopy (z prockiem Intel Atom i starszym). NA moim Samsungu N150 z 2GB Ramu DDR2 miałem już od WinXP po Win10 a ostanio nawet Minta Mate, jednak co do przyzwoitej szybkości pracy im daleko. przeglądam głównie WWW, gg i YT do tego poczta. Dziś trafiłem na fajną i wydaje się lekką wersję 4MLinux, instalacja poszła ale mam problem z połączeniem się z siecią:( Teoretycznie klikam w ikonę komuterka w prawym dolnym rogu znajduję na liście moje wifi po czym po wybraniu wpisuje hasło i ... lipa :( Po podłączeniu przewodu sieciowego do routera pojawia mi się w dolnym rogu ikona połączony ale nie mogę dalej nic zrobić :( z listy próbuje zainstalować dowolny program jak Firefox itp i po chwili otrzymuję, że mam sprawdzić swoje połączenie z internetem lub "(6) name lookup timed out". Ktoś może się spotkał z tym problemem i mógłby mi pomóc lu może zna równie lekką i nowoczesną i prostą w obsłudze dystrybucje linuxa???

phenix1

Teoretycznie znalazłem rozwiązanie problemu:( ale mój angielski jest za słaby, żeby sobie z tym poradzić a i z linków nie wiem jakie pliki pobrać :( Kto pomoże mam router Fritza
http://www.linuxquestions.org/questions/4mlinux-115/can-not-connect-laptop-to-fritzbox-wlan-4175578267/

pavroo

Nie mam żadnego doświadczenia z 4MLinux, więc "suche" tłumaczenie może być niewystarczające.
Dobra wiadomość jest taka, iż deweloperem tego distra jest Polak, więc najszybciej uzyskasz właściwą poradę, kontaktując się bezpośrednio z nim:
http://4mlinux.com/index.php?page=help
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Oczkins92

Jeżeli temat nadal akutalny to polecam goraco PeppermintOS.Jak na razie najmnije problemowy linux z jakim się spotkałem i przede wszystkim lekki
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum