Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linuks się nie uruchamia.

Zaczęty przez dayashita23, Marzec 31, 2021, 04:45:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dayashita23

Nagrałem na pendrive Linuksa Mint w wersji 20.1 Cinnamon, uruchomiłem z BIOSu, wybrałem w menu Linux Mint Cinnamon, pokazało się logo i stoi w miejscu, co robię źle? Płyta główna MSI.

pavbaranov

Nie podajesz jakichkolwiek istotnych informacji. W szczególności dotyczących:
1. sprzętu (płyta główna MSI to nic nie znaczy),
2. sprawdź, czy na tym "logo" jesteś w stanie wykonać np. ctrl+(alt)+Fx (Fx to któryś z klawiszy F1...8, a alt może, ale nie musi być; trzeba spróbować obie wersje) - jeśli Ci się uda, to co wówczas widzisz?
3. jak "nagrałeś" (czym) tego pendrive?
4. możesz spróbować również z inną dystrybucją i sprawdzić jak się ona sprawuje; np. Fedorą

dayashita23

procesor 2 rdzeniowy Intel G3258 3,2 GHz , płyta głowna MSI-81M-P33, karta grafika Raedon R7 270 (2GB), 8 GB ramu DDR3, obrazu nagrałem programem Rufus 3.2 a potem YUMI. Obie wersje nie działają, zostawiłem na dysku twardym 1TB ok 64 GB miejsca i dupa Linuks nie uruchamia nawet instalatora.

robson75

Cytat: dayashita23 w Kwiecień 01, 2021, 12:08:34 PM
obrazu nagrałem programem Rufus 3.2 a potem YUMI.
Dlaczego do wypalania obrazów ISO na pendraka używacie windowsowych programów? To jest linux, tak więc spróbuj ten obraz wypalić przy pomocy np. imagewriter, proponuje wypalić jakieś distro linuxa na płytę DVD, następnie uruchomić, i z poziomu live zainstalować imagewriter i wypalić na pena obraz ISO.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

dayashita23

Przepraszam, już się normalnie uruchamia, w BIOSie zaznaczyłem złą opcje uruchamiania, ale by nie marnować wątku czy ktoś powie mi jak usunąć LInuksa, mając zainstalowanego WIndowsa 8 w Multiboocie?

Robson

Cytat...ale by nie marnować wątku czy ktoś powie mi jak usunąć LInuksa, mając zainstalowanego WIndowsa 8 w Multiboocie?

Polecam wgrać Gparted live na pendrive i z jego poziomu usunąć partycje linuksowe. Potem w Windowsie możesz w programie do zarządzania dyskami (prawym na logo Windows -> "Zarządzanie dyskami") możesz rozszerzyć partycję windowsa klikając prawym na partycje i "Rozszerz wolumin".

Zobacz najnowsze wiadomości na forum