Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kłopotliwa instalacja

Zaczęty przez miniu11331, Kwiecień 29, 2015, 08:03:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniu11331

Witam. Posiadam Apple Ibooka G4 z wgranym systemem Ubuntu 12.04 LTS. Historia jest nieco dłuższa ponieważ laptopa kupiłem już z tym systemem i zapomniałem hasła administratora i do teraz korzystam z laptopa na profilu Gość. Znalazłem nowy zafoliowany system Ubuntu 5.04 dedykowany do maców z procesorem PowerPC. I mój problem dotyczy tego iż nie potrafię wgrać systemu. Włączając laptop wyskakuje powiadomienie press ,,C,, boot CD i przytrzymując ten klawisz nie bootuje mi z płyty. Wkładając płytę do napędu nic nie mogę zrobić ponieważ na laptopie nie ma żadnych zainstalowanych aplikacji. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu samemu ? (zaznaczam że jestem zielony w tym temacie) W serwisie powiedziano mi że taka usługa kosztuję 50-100 zł, a nie mam zamiaru tyle wydawać. Czekam na pomoc.
Pozdrawiam

rysiek

Witaj
Nie ma wersji 5.04, coś pokręciłeś.
Dla jakiego procesora jest ta płyta?

Zalecam wersję 14.04 LTS powerpc.

miniu11331

Procesor to 1.2GHZ wiec Ubuntu 12.04 juz sie zacina. Chce sie dowiedziec jak wgrac nowe ubuntu bo przy pomocy klawisza ,,C,, nie bootuje mi i czy jest jakas inna mozliwosc

pavroo

Z procesorem 1.2GHz zawsze będzie się zacinał - lepiej użyj Lubuntu.
Po włączeniu komputera spróbuj klawiszem 'Alt' - może komputer ma wgrany menadżer bootowania, zobacz podobny przypadek jaki opisałem:
http://linuxiarze.pl/stary-imac-i-jeszcze-moze/
Poza tym podstawowe pytanie na które nie odpowiedziałeś, to jaki nośnik ubuntu próbujesz zabootować?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum