Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nie działa kamera wbudowana Lenovo-B50-30 na Linux Mint 18.3

Zaczęty przez nik, Październik 31, 2020, 11:03:21 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavbaranov

Cytat: nik w Listopad 02, 2020, 11:00:04 AM
Są może zatem jakieś możliwości zdobycia nieoficjalnych sterowników?
A niby skąd? Nawet nie wiadomo jaka tam kamerka jest. Ba, nie wiadomo nawet w jaki sposób ona jest podłączona. Zasadniczy problem polega na tym, że system w ogóle nie widzi (wg mnie) tego urządzenia. System po prostu "nie wie", że coś takiego, jak kamerka internetowa znajduje się w tym komputerze.
No, chyba, że się mylę.
W sumie jedyne, to gdyby producent tej kamerki podrzucił jakiś kod. Tu jednak jw.
Najtańsze rozwiązanie - masz podane w poście wyżej.

nik

U mnie kamerka zewnętrzna podłączona do tego laptopa również działa, ale potrzebuję jej przy innym komputerze...

nik

Jakiś jednak ślad wiedzy w systemie jest, skoro przy włączonym programie aktywującym kamerkę, zapala się dioda znajdująca się obok niej. Oprócz tego - tak jak pisałem na początku - w opcjach tych programów jest możliwość wyboru tej kamery pod nazwą LenovoEasyCam.

pavbaranov


nik

No scanners were identified. If you were expecting something different,
check that the scanner is plugged in, turned on and detected by the
sane-find-scanner tool (if appropriate). Please read the documentation
which came with this software (README, FAQ, manpages).

pavbaranov

Jeśli w obu przypadkach (także z sudo) jest to samo, to podtrzymuję: kamerka w tym komputerze najprawdopodobniej nie jest obsługiwana przez linuksa. Ogólna rada (by ewentualnie się pojawiła) - używać jakiegoś bleeding edge rolling release. Może zostanie dodana. Na Mint 18.x nic z tym najprawdopodobniej nie zrobisz (ale ja nie mam Minta, by nie było wątpliwości; może na jakimś mintowym forum Ci pomogą, choć tu obsługa tej kamerki leży w Ubuntu, a nie w Mincie).

Zobacz najnowsze wiadomości na forum