Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kłopot ze sterownikiem grafiki w Mint 17

Zaczęty przez piotr-2006, Wrzesień 12, 2014, 06:31:53 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotr-2006

Nie dawno wgrałem na dysk Mint 17 Mate. Potem system zaktualizowałem najnowszym pakietem. Niestety nie chodzi to jak należy. Często się wiesza. Np przy słuchaniu muzyki, przypróbie włączenia przeglądarki internetowej. Wyskakują mi wtedy jakieś bohomazy na pulpicie i nie pozostaje nic innego jak twardy reset. Sprawdzałem temperaturę procka - nie grzeje się. Poza tym strasznie muli mi przy pisaniu i przewijaniu na facebook, w tym czasie gdy inne strony chodza jak burza.
Czy ktoś ma jakieś pomysły jak to naprawić ?
Dodaje, że wcześniej korzystałem z live cd Mint 16 i wszystko chodziło bez zarzutu ( pomijając, że dosyć wolno, ale to oczywiste bo zczytywało z płyty). Co dziwne jak próbowałem korzystać z systemu z cd live, ale z Mintem 17 to też zaczęło mi wieszać kompa.

darekradzan

zwróć uwage , ze nie raz dane srodowisko  , nie lubi sie z danymi  sterownikami grafiki -sprobuj inne srodowisko  , troche malo szczegołow podales dotyczacych parametrow komputera , poza tym Mint nie jest lekkim systemem , jesli komputer nie jest zbyt "mocny" to polecam zainstalowac jakis lzejszy system , pozdrawiam , zycze sukcesow , darekradzan

piotr-2006

Komputer ma takie parametry :
procesor AMD Athlon 64 Dual Core 3,0 , ram 3 GB , płyta główna Gigabyte GA- M61PME-S2P , dysk Samsung 360 GB z systemem + Samsung 500 GB na pliki.
Nie mam karty grafiki, korzystam z integry, bo ostatnio spaliłem kartę. Zamierzam za niedługo dokupić. Chce jakąś tanią (na PC Expres ) bo w gry nie gram w ogóle. Może wtedy nie będzie się wieszało ? A na razie spróbuje zrobić tak jak radzi darekradzan.

darekradzan


piotr-2006

#4
Spróbowałem i pomogło  :)
Podmieniłem sterowniki grafiki. Wszedłem w  menu - administracja - menager sterowników.
Potem zaznaczyłem opcje : nvidia-304. Do tej pory miałem zaznaczone : xserver -xorg - video - noveau.

To ten ostatni sterownik musiał powodować konflikty, bo po zastosowaniu zmian system śmiga aż miło  :D
Mint 17 Mate rządzi  :)

Przy okazji wspomnę tu o innej dystrybucji Mint 17 Cinnamon, o której pisałem w pierwszym poście, że zwieszało mi system jeszcze z płyty live cd. Wygląda na to, że Cinnamon, jest bardziej przeładowany grafiką niż Mate. Wgrywając system zamiennie z cd live Mint 17 Mate i Cinamon, ten drugi od razu zawieszał mi kompa uniemożliwiając mi wgranie systemu na stałe na dysk. Z kolei na Mate z live cd wszystko śmigało. Z tego wynika, iż Cinamon dla niektórych konfiguracji sprzętowych może być bardziej konfliktowy niż Mate.

Pozdrawiam  :)


darekradzan


Zobacz najnowsze wiadomości na forum