Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nie moge zaladowac mp4 do kdenlive

Zaczęty przez wasylu1, Styczeń 16, 2019, 12:37:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wasylu1

Tyle co w temacie.
Disrto Lubuntu kxstudio.
Zapewne brak kodekow, ale wszystkie sugerowane prZez kdenlive, czyli m.in. ffmpeg mam zaladowane.
Napiszcie jakich informacji potrzebujecie, zeby moc zdiagnozowac problem.
Bede wdzieczny.

pavbaranov

Odpal w konsoli, spróbuj "załadować mp4", to co konsola wówczas wypluje - podaj tu. To tak na początek.

TataPingu

Cytat: wasylu1 w Styczeń 16, 2019, 12:37:54 PM
Zapewne brak kodekow

Zainstaluj poniższe:


sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

sudo apt-get install ubuntu-restricted-addons

sudo apt-get install libavcodec-extra


ewentualnie jeszcze poniższe:

sudo apt-get install libxvidcore4 gstreamer1.0-plugins-base gstreamer1.0-plugins-good gstreamer1.0-plugins-ugly gstreamer1.0-plugins-bad gstreamer1.0-alsa gstreamer1.0-fluendo-mp3 gstreamer1.0-libav

sudo apt-get install libquicktime2

I jeszcze ew. te:
https://askubuntu.com/questions/359344/any-new-way-to-install-w32codecs-w64codecs-through-apt-get

Niektórych może nie być (kxstudio - nie znam), ale instaluj te, które są


wasylu1

@TataPingu
Super. Zadziałało :)

@pavbaranov
Przy okazji: jak mialaby wygladac komenda?

Dziękuję Wam :D

pavbaranov

A jak myślisz? Uwaga,... 3, 2, 1 i pada nagroda: kdenlive :)
Nie wiem jak to wygląda w LXDE, ale zwykle można podglądnąć jakie polecenie jest wywoływane z menu poprzez podglądnięcie zawartości. Można też w debianowatych zawsze w konsoli wydać polecenie:
dpkg -L nazwa_paczki
i wówczas - jeśli paczka zawiera pliki wykonywalne - to znajdziesz je jako wylistowane w katalogu /usr/bin (albo /bin, bo nie wiem jak to w Lubuntu wygląda). Najczęściej, bo nie zawsze. Jeśli znalezione pośród plików w tym katalogu jest jakieś polecenie, które brzmi jak nazwa paczki, bądź bardzo podobnie, to na 99% jest to właśnie to polecenie.
Na pewno w Debiane, ale też chyba na stronie Ubuntu z paczkami, jest zawsze listing plików dostarczanych przez paczkę. Znów to co w /usr/bin jest wykonywalne.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum