Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Deepin OS

Zaczęty przez Przemon, Czerwiec 07, 2017, 11:20:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Przemon

Witam Linuxiarzy!
Za sobą mam już trochę przygód z Linuxem (Manjaro, Antegros, Fedora, Ubuntu, Mint i wiele innych) ale ostatnio wpadł mi w oko Deepin OS.
Wygląd jest po prostu super! Bardzo się spodoba użytkownikom MacOS.
Niestety mała społeczność Polska sprawia że trudno czasami o rozwiązanie problemów z forum owej dystrybucji (głównie szlaczki chińskie).
Co powiecie o tym OS-ie? Testował go ktoś z was?
Pozdrawiam

lesio

Używałem go kilka tygodni - jest niezły. W repozytoriach ma prawie wszystko. Mimo, że oparty na debianie niestablnym (sid), to Chińczycy go jednak solidnie ustabilizowali. Ma też wbudowany darmowy crossover (normalnie jest to aplikacja płatna), co jest nie do pogardzenia dla każdego, kto chce uruchamiać różne rzeczy z windowsa (wine oczywiście też jest). Zrezygnowałem z niego z dwóch powodów:
- nie za bardzo przypadła mi do gustu powłoka
- zużywał na akumulatorze trochę za dużo energii
Jedyny defekt, na jaki się natknąłem, to taki ,że na początku musiałem ręcznie zmienić repozytorium pakietów, bo automat jakoś nie ustawiał  tego optymalnie, a z Chin transfer był nadzwyczaj wolny.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum