Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Frugalware linux , czy testowaliscie ? , jakie opinie , wrazenia

Zaczęty przez darekradzan, Sierpień 26, 2014, 09:18:09 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekradzan

 Mam pytanie o  Frugalware , co o nim myslicie? , czy jest w ogole wart zainteresowania? czekam na wasze opinie oraz sugestie zwiazane z tym systemem , moje pytanie wynika z tego ze spotkalem pare wzmianek, opinii , na temat Frugalware linux  w internecie , a ze sa to opinie przewaznie pozytywne , niestety bardzo malo napisanych przez polskich uzytkownikow , to postanowilem zapytac o ten system na forach, pozdrawiam wszystkich Darek

pavroo

Prawdę mówiąc, nawet go nie testowałem.
Trudno coś powiedzieć, na podstawie informacji z neta.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

darekradzan

@pavroo
dziekuje Pavroo , wlasnie zeby nie opierac sie tylko na informacjach z neta , szukam kogos kto mial cos do czynienia z tym systemem , ale przyznaj ,opierajac sie jedynie na wiadomosciach z internetu , wydaje sie naprawde ciekawym systemem na biurko ,

sockenesser

ja nie miałem z nim do czynienia, ale wiem, że najlepszym sposobem by wyrobić sobie o danym distro opinię jest to distro zainstalować. nic Cię to nie kosztuje, a będziesz wiedział wszystko co trzeba. tym bardziej warto, że na zagranicznych forach jest frugalware chwalone i z tego co się czyta, wydaje się być ciekawym systemem. spróbuj, najwyżej wrócisz do poprzedniego systemu. albo postaw najpierw na maszynie wirtualnej i przetestuj.

darekradzan

@sockenesser
Masz racje chyba tak zrobie , przetestuje
przeraza mnie jednak ,mala ilosc  uzytkownikow  w Polsce , poza tym czyta sie ze jest to system dla sredniozaawansowanych , tak ze w razie problemow , mala szansa na pomoc
dziekuje za odzew , pozdrawiam

Maromann

problem frugalware polega też na tym, że nie ma wersji liveCD. może brak liveCD, a może coś innego, przekłada się na małą popularność systemu (co ni jak może się mieć do jego jakości. wiadomo, gorsze wypiera lepsze, to uniwersalne prawo Kopernika). całkowicie brak w miarę nowych recenzji, a na distrowach też mała popularność wśród klikaczy.

co do pomocy. to że nie ma użytkowników w kraju nie jest przeszkodą. powiedziałbym, że lokalne fora nie oferują takiej pomocy, jak te związane bezpośrednio z dystrybucją. fakt, że najwięcej jest dyskusji angielsko-języcznych, ale w dzisiejszych googlowych czasach nie jest poważny problem. a w przypadku mniejszych dystrybucji do pomocą włączają się developerzy.  można się wielu rzeczy dowiedzieć bezpośrednio u źródła, i też mieć wpływ na kształ dystrybucji.

pozdro

darekradzan


Zobacz najnowsze wiadomości na forum