Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

#1
Grafika / Odp: Inne programy do tworzeni...
Ostatnia wiadomość przez CoyaDeBrojara - Dzisiaj o 03:35:17 PM
Tutaj zdecydowanie poprę zdanie przedmówcy, że Krita i Gimp to dwa różne programy do różnych zastosowań, i prawdą jest że Krita wymiata jako program do rysowania.
#2
Grafika / Odp: Najnowszy CAD na linuksa
Ostatnia wiadomość przez CoyaDeBrojara - Dzisiaj o 03:32:28 PM
Nnajnowsza wersja jest z 23 września 2016 (v. 2.1.3), najnowsza poprawka do wersji pre-release (2.2.0) jest z 4 listopada tego roku. Ale to nie jest ważne. Ważniejsza jest kompatybilność z resztą komercyjnego oprogramowania CAD. O ile starsze pliki DXF i DWG są otwierane w miarę poprawnie (w LibreCAD), to zapisane DXF (nie obsługuje zapisu do DWG) nie zawsze chcą się czytać bezbłędnie w innych programach. Mam tu na myśli Autodesk Viewer, DWG TrueViev czy po prostu samego AutoCad'a. To nie miejsce by się nad tym rozwodzić, ale uważam że LibreCAD to fajny program do domowych tudzież niekomercyjnych zastosowań.
#3
Grafika / Odp: Najnowszy CAD na linuksa
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Dzisiaj o 02:07:13 PM
Ten "nowy" program powstał 12 lat temu :) Zob.: https://github.com/LibreCAD/LibreCAD/releases/tag/1.0.0beta5
Czy jest dobry? Jeśli ktoś na własny użytek tworzy opracowanie CADowskie, to pewnie tak. Jeśli jednak myśli o tym, że program ten będzie w 100% kompatybilny z AutoCADem, to jest w błędzie (z tego co wiem, to sam AutoCAD nie jest ze sobą kompatybilny pomiędzy różnymi wersjami). Nie użyjemy też do niego żadnych wtyczek z AutoCAD.
Tym niemniej - wynikiem pracy na tym programie będzie prawidłowo wykonany rysunek.
#4
Grafika / Odp: Najnowszy CAD na linuksa
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Dzisiaj o 12:08:28 PM
To nie jest nowy program. Słyszałem też, że niczego nie rozwiązuje, bo nie ma podejścia do komercyjnych narzędzi, ale nie robię w tym.
#5
Grafika / Odp: Inne programy do tworzeni...
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Dzisiaj o 12:06:51 PM
Krita jest do rysowania, a GIMP do edycji. Takie są ich przeznaczenia. Krita ogólnie jest bardzo dobrym programem do rysowania, który spokojnie może konkurować, ale z komercyjnymi odpowiednikami (i nie wypadać przy nich blado).
#6
GNOME / Odp: Najlepsze ustawienia gnom...
Ostatnia wiadomość przez PomPom - Dzisiaj o 11:55:11 AM
Najlepsze są takie, jakie ja mam, a ja mam zazwyczaj takie, jakie są domyślne, tylko dodaje sobie przycisk minimalizacji, gdy go nie ma.
#7
Internet / Odp: Nowa przeglądarka na pods...
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Dzisiaj o 11:04:41 AM
Otter Browser wcale taki nowy nie jest. I nie jest oparty o Operę, a ma jedynie odtworzyć jej (tej "pierwszej" Opery, jeszcze na Presto) sposób zachowania i obsługi. Ciekawą cechą tej przeglądarki jest możliwość używania różnych silników. W tej chwili to QtWebKit i QtWebengine, ale można - oczywiście robiąc odpowiednią wtyczkę - podłączyć praktycznie dowolny silnik.
#8
Biuro / Odp: Okular vs Evince vs Calib...
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Dzisiaj o 10:55:42 AM
IMO Okular ma najwięcej przydatnych funkcji (dla mnie oczywiście). Sporo więcej niż bezpłatna wersja Adobe Reader. O ile jednak wiem, to np. komentarze w nim tworzone nie są rozpoznawane przez Adobe.
Jeśli ma być coś "lżejsze" (rozumiem, że mniej zasobożerne), to ogólna zasada jest taka, by używać takich aplikacji, których biblioteki są już wykorzystywane przez system (DE). Stąd aplikacje KDE (Okular) będą zwykle mniej zasobożerne w tym DE, aplikacje oparte o Gtk (Evince) w GNOME, czy Xfce.
Calibre ma inny cel, to inna aplikacja i jakkolwiek - o ile wiem - można w niej przeglądać pdf, to służy przede wszystkim do zarządzania kolekcjami e-book.
#9
GNOME / Najlepsze ustawienia gnome
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Dzisiaj o 09:36:27 AM
Jakie są najlepsze ustawienia gnome aby było szybkie i wygodne w użyciu.

Zapraszam do dyskusji.
#10
Jaki Linux wybrać / Odp: Jaki Linux wybrać - Wątek...
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Dzisiaj o 09:28:16 AM
Nieważne jakie distro ale ważne jest aby miało niezamulajace gui,w miarę nowe pakiety oraz niskie lub średnie wymagania sprzętowe.

Polecam debiana i distra na nim bazujące.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum