Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Praca z wyłączonym środowiskiem graficznym

Zaczęty przez esh, Styczeń 10, 2016, 12:33:37 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

esh

Nie za bardzo wiem gdzie umieścić temat. A chodzi mi konkretnie o pracę w konsoli z wyłączonym środowiskiem graficznym. W internecie można znaleźć listy wielu poleceń ale nie mogłem znaleźć informacji czy np. z poziomu konsoli można uruchamiać programy typowe dla środowisk graficznych np. firefox. W terminalu wpisuje się po prostu nazwę programu a w konsoli? ewentualnie jak przeglądać net z środowiska tekstowego... A może ktoś zna jakąś stronę na której jest opis pracy na komp. bez środowiska graficznego, do której ja się nie dokopałem.
Może warto założyć dział o poleceniach tekstowych i pracy w terminalu i konsoli.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Albedo 0.64

#1
Witaj. Oczywiście jest możliwa praca na komputerze bez środowiska graficznego i uruchamianie programów w trybie tekstowym. W repozytoriach dowolnej dystrybucji znajdziesz bardzo dużo programów konsolowych do różnych zastosowań. Proponuję zapoznanie się z tym poradnikiem: http://linux-porady.info/strony/dla_bardziej_zaawansowanych/konsola_bash_i_terminal_dla_zielonych

Wątek przeniesiony przeze mnie w to miejsce z działu Administracja - Propozycje.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

esh

OK. Dzięki za szybką pomoc. Zaraz zobaczę czy jest tam to czego szukam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum