Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ostatnie wiadomości

#21
KDE / Nie da się zalogować po zmiani...
Ostatnia wiadomość przez melis - Kwiecień 16, 2024, 06:44:32 PM
Cześć! Jak w tytule, po zmianie ekranu logowania sddm, system nie jest w stanie zalogować się do gui. Ekran pozostaje czarny. Sprawdzałem na X i Wayland. Na szczęście miałem migawkę. System to Arch Linux. Dodam że theme jest bez znaczenia. Jakakolwiek zmiana, powoduje że nie da się już wyświetlić
#22
Red Hat i Fedora / Odp: Co trzeba zrobić (i jak) ...
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Kwiecień 16, 2024, 05:35:59 PM
@LeonX37 - Skoro niekiedy działa, to raczej nie jest to problem z brakiem jakichś kodeków. W czym tkwi jednak sekret - trudno powiedzieć. Być może zapuszczenie z terminala i podglądnięcie tego, co pluje, gdy nie chce odtwarzać dałoby jakąś podpowiedź.
#23
Red Hat i Fedora / Odp: Co trzeba zrobić (i jak) ...
Ostatnia wiadomość przez LeonX37 - Kwiecień 16, 2024, 04:31:10 PM
Skoro mowa tu o kodekach, to podepnę się do wątku. Korzystam z Fedory 39, repozytoria dodane, kodeki zainstalowane. Używam dwóch przeglądarek, gdzie Firefox pracuje poprawnie, zaś Chromium z różnym szczęściem - np. potrafi nie odtwarzać filmów na stronach informacyjnych lub youtube, ale nie zawsze, niektóre działają. Chcę zapytać, czy problemem może być tu nadal brak jakiegoś kodeka, czy raczej to kwestia ustawień np. w przeglądarce czy systemie?
#24
Inne dystrybucje Linux / Odp: Linux MX-problemy
Ostatnia wiadomość przez melis - Kwiecień 15, 2024, 08:14:10 PM
Troszkę czasu minęło, więc może już uporałeś się ze swoim kłopotem? Na sam pierw osobiście, sprawdził bym ustawienia bios pod kątem trybów S3,S5, a także usb i możliwości wybudzania przezeń. TPM wyłączone? Secureboot na pewno, bo ventoy nie ruszy z tą opcją.
#25
KDE / Odp: Problem z skalowaniem
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Kwiecień 15, 2024, 11:30:56 AM
Cytat: WERKu w Kwiecień 14, 2024, 08:57:36 PMaplikacje typu chrome, discord czy steam skalują się normalnie a konsola, dolphin
Raz jeszcze: co uważasz za skalowanie? Opisz dokładnie co chcesz uzyskać, a co uzyskujesz, bowiem trudno dociec o co Ci chodzi. Wielkość otwieranego okna programu? Wielkość elementów w poszczególnych oknach? Co konkretnie?
Opcja, z której chcesz korzystać dotyczy (czyli "globalne skalowanie") służy właśnie pomniejszeniu bądź powiększeniu elementów graficznych (także widocznego tekstu w GUI) wszystkich programów. Przy okazji - nie wiem jak w tej chwili, ale jeszcze nie tak dawno ustawienie tego przeskalowania na wartość inną niż 100% powodowało poszarpany wygląd tekstu stron internetowych przedstawianych przez falkon.
Wskazane przez Ciebie aplikacje (discord, steam, chrome) nie są w ogóle oparte o Qt/KF (a sam discord występuje - o ile pamiętam - nawet w dwu wersjach) i nie sprawdzę w tej chwili, czy globalne ustawienia skalowania aplikacji również powodują zmiany w programach Gtk (najogólniej) - to akurat dopiero po południu.
Niemniej jednak określ dokładnie o co Ci chodzi, albowiem wydaje mi się, że nasze (a przynajmniej moje) wyobrażenie o Twoim problemie, a to w czym Ty go upatrujesz mocno się rozmijają.
#26
KDE / Odp: Problem z skalowaniem
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Kwiecień 15, 2024, 10:02:48 AM
Dolphin to menadżer plików co do skalowania czytałem że miało być naprawione w KDE 6.

Tu dyskusja: https://www.reddit.com/r/linuxmint/comments/13uxz5c/ui_scaling/
#27
KDE / Odp: Problem z skalowaniem
Ostatnia wiadomość przez WERKu - Kwiecień 14, 2024, 08:57:36 PM
aplikacje typu chrome, discord czy steam skalują się normalnie a konsola, dolphin
#28
Mint, Mint LMDE / Odp: wygaszacz ekranu i oszcze...
Ostatnia wiadomość przez Szeryf2005 - Kwiecień 14, 2024, 11:40:35 AM
Trzeba wyszukać "Menadżera ustawień" wejść i poszukać "Menadżera zasilania" wejść i znaleźć zakładkę "Ekran" i tam się znajduje ustawienia do wygaszenia, wstrzymania i wyłączenia ekranu.
Myślę że pomogłem.😁
#29
KDE / Odp: Problem z skalowaniem
Ostatnia wiadomość przez pavbaranov - Kwiecień 13, 2024, 02:35:08 PM
Raz jeszcze - jaki masz problem, bowiem z tego co piszesz nic nie wynika. Google to nie aplikacja, a wyszukiwarka dostępna przez jakąś przeglądarkę. Owszem w niej można przeskalować wyświetlanie stron, ale zdaje się, że nie o to Ci chodzi. Do czego zatem dążysz?
I jeszcze pytania dodatkowe: jaka wersja Plasmy oraz czy KWin startuje w Xach, czy Wayland?
#30
Arch / Odp: Instalacja xfce4
Ostatnia wiadomość przez linux4ever - Kwiecień 13, 2024, 01:37:13 PM
A próbowałeś zaktualizować listę serverów lustrzanych,potem aktualizacja systemu na koniec zaś instalację pakietów.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum