Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Pogawędki o Windows

Zaczęty przez mirekc, Czerwiec 16, 2019, 11:13:42 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirekc

Cytat: TataPingu w Czerwiec 17, 2019, 02:00:51 PM
Nic się takiego strasznego nie stanie...
- przechodzisz na konsolę, wpisujesz np:
sudo reboot
i po kłopocie, komp startuje na nowo....
System nie reagował na klawisze funkcyjne, nie chciał wyjść z konsoli graficznej (Puppy Precise Retro na laptopie, Pentium III 500MHz, 192 MB RAM ;)) Przez godziny nie chciało mi się czekać.  ;)

TataPingu

Cytat: mirekc w Czerwiec 17, 2019, 02:53:24 PM
System nie reagował na klawisze funkcyjne, nie chciał wyjść z konsoli graficznej (Puppy Precise Retro na laptopie, Pentium III 500MHz, 192 MB RAM ;)) Przez godziny nie chciało mi się czekać.  ;)

No, 192MB RAMu to i dla XPeka trochę za mało...
- na tym to co najwyżej chodzić będzie 4MLinux, albo Slitanz...

Nie da się przetransportować 2-tonowego ładunku "Maluchem"...

MSki

Cytat: TataPingu w Czerwiec 17, 2019, 03:23:19 PM
Nie da się przetransportować 2-tonowego ładunku "Maluchem"...
No nie da się, ale może da się namówić kilku Linuksiarzy do migracji na Windowsa ;)
Ten temat to jakaś krucjata ?

mirekc

Cytat: TataPingu w Czerwiec 17, 2019, 03:23:19 PM
No, 192MB RAMu to i dla XPeka trochę za mało...
Chodził Windows 98, chociaż klient, który kupił potem ode mnie tego laptopa twierdził, że postawił XP. Nie wiem, z jakim skutkiem.  ;)
Cytat: TataPingu w Czerwiec 17, 2019, 03:23:19 PM
- na tym to co najwyżej chodzić będzie 4MLinux, albo Slitanz...
O tych wtedy nie słyszałem, wygooglałem tego Puppy Precise Retro jako distro na stare sprzęty, to i spróbowałem. Zresztą zainstalował się i działał całkiem  sprawnie, dopóki nie przyszło do pracy z aplikacjami ,,na poważnie".
Cytat: TataPingu w Czerwiec 17, 2019, 03:23:19 PM
Nie da się przetransportować 2-tonowego ładunku "Maluchem"...
Taki laptop kiedyś to było narzędzie dla businessu. Pod Win98 pozwalał naprawdę na bardzo wiele: office, poczta, WWW (to było kilka lat temu, więc wiele stron jeszcze dawało się otworzyć), grafika, video (nie Full HD, ale DVD już tak), muzyka... Warto też zaznaczyć, że Windows 98 zyskał ,,drugą młodość" dzięki rozszerzeniu kernelex. Naprawdę fajne aplikacje działały. ,,Trzecią młodość" chciałem dać lapkowi za pomocą linuksa, ale mi się nie udało.

mirekc

Cytat: MSki w Czerwiec 17, 2019, 03:43:59 PM
No nie da się, ale może da się namówić kilku Linuksiarzy do migracji na Windowsa ;)
Ten temat to jakaś krucjata ?
Nie, to ,,podpucha" dla linuksiarzy, żebyście spróbowali przekonać jednego zatwardziałego ,,windziarza" do linuksa.  ;) Ale ,,windziarz" będzie się bronił i tanio skóry nie sprzeda.  ;)

TataPingu

#20
Cytat: mirekc w Czerwiec 17, 2019, 04:17:15 PM
Nie, to ,,podpucha" dla linuksiarzy, żebyście spróbowali przekonać jednego zatwardziałego ,,windziarza" do linuksa.  ;) Ale ,,windziarz" będzie się bronił i tanio skóry nie sprzeda.  ;)

Kolego, większość z nas ("zatwardziałych linuksiarzy") przerabiało Twoje obecne "rozterki" (linux czy winda?)...
W efekcie końcowym jednak, większość z nas już ileś tam lat temu stwierdziła, że Bill G. z tym swoich badziewiem może nam co najwyżej wycmokać pewien ciemny otwór w naszych tylnich częściach ciała, i pogodziliśmy się z pewnymi niedogodnościami linuksa...
- co było wielkim pożytkiem dla nas, ponieważ już od iluś lat nie potrzebujemy przeżywać regularnych frustracji związanych z szajsem, jakim jest windows...

Nie sądzę byś znalazł tutaj jakiegoś fanatyka zaciekle "broniącego" linuksa...
- takie reakcje dotyczą użytkowników "jedynie słusznego systemu", my (linuksiarze) patrzymy na Was z politowaniem...

pavbaranov

Krótko: zostań na Windows. To jest system dla Ciebie. Bez wchodzenia w szczegóły, bez próby rozwiązywania Twoich wątpliwości, bo to temat rzeka.

lami07

@mirekc - zamiast pisać kilka postów jeden pod drugim, korzystaj z opcji modyfikacji własnych postów.
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

Zobacz najnowsze wiadomości na forum