Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

O wyższości jednego systemu nad drugi

Zaczęty przez Tsunami, Wrzesień 29, 2018, 06:02:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tsunami

Witam
Od kilku dni jestem użytkownikiem Linuxa 8)I tak mnie naszła myśl  ::) że skoro ani na ubuntu ani na Kali Linux nie moge instalować nic z konsoli tylko z synaptica albo repozytorium to może lepiej używać Kaliego i z gotowymi narzędzami zrobić coś złego i shakować koleżance facebooka. ;D

gom1

Z tym brakiem możliwości instalacji z konsoli mnie zaciekawiłeś. Co to znaczy, że nie możesz?
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

Dupkiem można być na każdym systemie.
I nie łykaj bzdur, że na Ubuntu w ogóle konsola jest zablokowana i innych rzeczy wyssanych z palca wsadzonego w zadek.
myk byle jak jako tako

Tsunami

Ja myśle że to polityka Linuxa żeby mnie zamknąć na bodzce zewnetrzne i zamknąć w synapticu i repozytorium 8)

pavbaranov

Z Kali Linux - daj sobie spokój. To nie jest dystrybucja dla Ciebie i strach się bać będąc w Twojej okolicy, gdy już zaczniesz z niego korzystać.
Reszta? Cóż... wiedza ma to do siebie, że albo ją się chce posiąść i korzystać z różnych rzeczy do woli, albo np. pisze się dyrdymały.

Tsunami


pavbaranov

Bynajmniej - niemniej jednak wiem, że to co piszesz w pierwszym poście (brak możliwości instalowania czegoś z konsoli i wyłącznie z repozytorium w dystrybucjach, które wymieniłeś) - nie polega na prawdzie.

Tsunami

Bo młody jesteś i jeszcze dużo rzeczy musisz się nauczyć ;D

pavbaranov

Bardzo mnie cieszy Twoje uznanie dla mojego wieku. W końcu ktoś twierdzi, że życie młodego zaczyna się po 50 :)

Tsunami


PomPom

#10
Coś nie tak z tym wiekiem jest. Młodzi po 50, dziadek kawałek po 20... Ale nieważne ile ma się lat - wspominka o wieku potrafi brzmieć głupio, gdy jest wstawiona w miejsce, gdzie powinna być jakaś informacja dotycząca omawianego tematu.
myk byle jak jako tako

lami07

@Tsunami. Forum jest miejscem publicznym. Odrobine więcej kultury proszę.
@pavbaranov. 50-tka to zacny wiek 😉
IRC - #linuxiarze.pl w sieci [url="//libera.chat"]libera.chat[/url]
Matrix - #linuxiarze.pl w sieci [url="//matrix.org"]matrix.org[/url]

TataPingu

@Tsunami
A może jednak wróciłbyś do windy...?
- na pewno i to w 100% znikną Twoje dotychczasowe problemy z linuksem...

A i z facebucem pójdzie Ci gładko...

Czesław

W terminalu: sudo  apt-get install program
jak nie ma, to do googla: Ubuntu xx.xx yy bit How to install <program>
jak nie ma to w google: Linux <program>, zasysasz z obojętnie jakim rozszerzeniem (rpm, pisi, inne) i konwertujesz na deb, sudo dpkg -i program.deb
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

Zobacz najnowsze wiadomości na forum