Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Powolne działanie Fedora KDE i aktualizowanie bez końca

Zaczęty przez xarx, Grudzień 29, 2021, 03:09:06 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

xarx

Męczę się ostatnio z Fedorą KDE, bo spowalnia mi komputer, podczas gdy inne distra z tym pulpitem chodzą OK. Na dodatek aktualizuje się na okrągło, tzn po udanej aktualizacji i resecie zaczyna ponowną aktualizację tego samego i tak w kółko. Staram się ujarzmić bestię i pozostać na Fedora KDE, bo już się denerwujecie, ale ta dystrybucja z tym pulpitem chyba nie lubi mojego kompa, bo od początku coś fika...

pavbaranov

Co to znaczy "spowalnia mi komputer"? CPU zamiast jakiejś prędkości osiąga inną? Transfer pomiędzy jego bebechami jest mniejszy od oczekiwanego? Czy coś innego, a jeśli tak to na czym owe "spowolnienie komputera" ma polegać.
Jeśli aktualizacja nie została wykonana prawidłowo (a tak wynikać może z Twojego opisu), to należy ją dokonać w sposób poprawny, tak by nie aktualizowała się bez końca (brak jakichkolwiek danych uniemożliwia stwierdzenie co jest problemem). Być może obserwowane przez Ciebie "spowolnienie komputera" jest po prostu związane z niepoprawnie przeprowadzoną aktualizacją (i tak najczęściej bywa).

xarx

Wizualnie spowalnia. Wszystko robi dłużej, myśli i zastanawia się jak rozumieć kliknięcie na ikonę czy komendę.

pavbaranov

Dokończ aktualizację systemu. Potem - zobaczymy - jeśli będzie problem istniał, to damy radę.

Piotr_1988

Cytat: xarx w Grudzień 29, 2021, 03:09:06 PMNa dodatek aktualizuje się na okrągło, tzn po udanej aktualizacji i resecie zaczyna ponowną aktualizację tego samego i tak w kółko.
Po udanej aktualizacji aktualizuje to samo na nowo? ??? W jaki sposób aktualizujesz Fedorę? Masz KDE spin czy Kinoite? Zaktualizuj i wklej z terminala wszystko, co się wyświetla.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

sovtware

ja nie mam KDE a GNOME ale masz to samo  :) polecam robić aktualizację nie menedżerem  oprogramowania KDE a tylko przez terminal poleceniami dnf

Zobacz najnowsze wiadomości na forum