Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

LMDE 2 Betsy

Zaczęty przez Albedo 0.64, Kwiecień 08, 2015, 06:41:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Albedo 0.64

Dostępna jest nowa wersja LMDE 2 Betsy. Nareszcie, po 5-ciu latach doczekałem się normalnej obsługi mojego sprzętu out of the box. Zarówno podczas sesji live jak i po instalacji na dysku nie ma problemów z kartą wifi Broadcom, startuje automatycznie. Bardzo dobrze działają także sterowniki nuveau do Nvidia GeForce. Monitor został wykryty prawidłowo i uruchomiony z właściwą rozdzielczością co wcześniej nie było takie oczywiste. Ogólnie system robi bardzo pozytywne wrażenie, moim zdaniem jest to najlepsza wersja Minta jaka do tej pory ujrzała światło dzienne. Wszystkich zainteresowanych oraz mających problemy z wcześniejszymi edycjami Linux Mint namawiam do wypróbowania Betsy.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

christo

Nie trzeba namawiać z przyjemnością chciałem popatrzeć na Linux Mint Debian Edition 2-201503 MATE 32bit 1.5GB  oraz Linux Mint Debian Edition 2-201503 Cinnamon 32bit 1.5GB no i trochę kiszka obydwie wersje nie odpalają się stoja jak zamurowane po tym jak pięknie pokazały logo LM ekran zgasł jak zamurowany i tylko wywalało BRAK SYGNAŁU ani klawiatura ani mysza żadnej reakcji tylko twardy reset i po zawodach , nie próbowałem 64 bit .Odpalałem oba distra z usb ( nie mam z tym żadnego nigdy problemu instalke na pena zrobiłem dwa razy w tym przez systemowy zapis na kartach usb spod rebeki (mint 17.1) i kiszka ani jeden nie poszedł do nawet możliwości wpisania czegokolwiek przez klawiaturę.Może za dużo oczekiwań od debiana ? Chyba jednak poczekam na minta spod ubuntu.

Albedo 0.64

@christo: Wygląda to na brak jakiegoś sterownika, spróbuj uruchomić w trybie safe mode to może znajdziesz przyczynę. Podczas używania Betsy ze środowiskiem Mate zauważyłem nadmierne zużycie energii. Podczas pracy na baterii czas skrócił się blisko dwukrotnie. Wzrosły też temperatury, słychać pracę HDD i wentylatora. Mam nadzieję, że są to drobne błędy i zostaną wkrótce naprawione.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

christo

#3
intel core2 duo intel  7200 2,53 MHz x2
Ram 4 G
Nvidia GT218
Chodzi na nim rebeca 17.1 z cinnamonem i mate , odpalałem różne debiany startują spoko gdzieś czytałem na necie że to może być błąd jajka  u mnie jest jajko 3.13.0-37 a podobno na jaku 3.19 sa takie numerki ( nie mam pewności co do jajka 3.19 ), a które jajko jest w Betsy ?
Pozdrawiam
PS. Startuję z usb bo nie chce instalować niepewnego systemu , miałem juz podobny myk z Ubuntu 14.10 nie odpalał sie dopiero po porawce na 14.10 ver1 chodził spoko.

christo

Trochę tak może bez sensu sam sobie odpisuję ale z tym jądrem 3.19 to raczej pomyłka po odpaleniu nowego 15.4 ubuntu też z palca (Ubuntu MATE 15.04 ) wszystko smiga bez problemu ( wiem że debian to nie ubuntu ) , a nowe ubuntu używa jądra 3.19 , no i byłem pod wrażeniem.
Pozdrawiam

Albedo 0.64

U mnie LMDE działa dobrze, jedyny mankament to temperatury i bateria. Wiele tu zależy od podzespołów komputera, to co na jednym działa prawidłowo to na drugim będzie sprawiać problemy lub nie ruszy wcale. Żadne opisy i recenzje nie zastąpią własnych doświadczeń.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

studenciak_na_mincie

Hej. Dołączę się do tematu. Używam LMDE Betsy od dwuch dni ogólnie jestem na duże tak jest bardziej stabilne i szybciej działa na moim niezbyt szybkim sprzęcie, ale mam chyba lekki problem z grafiką czasem pojawiaja się "artefakty graficzne" albo mało płynne ruchy muszką i oto moje pytanie, czy są jakieś dedykowane sterowniki?
Używam laptopa lenovo T400. 


adam@iq ~ $ sudo lshw -c display
[sudo] password for adam:
  *-display               
       description: VGA compatible controller
       product: RV620/M82 [Mobility Radeon HD 3450/3470]
       vendor: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI]
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:01:00.0
       version: 00
       width: 32 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm pciexpress msi vga_controller bus_master cap_list rom
       configuration: driver=radeon latency=0
       resources: irq:47 memory:c0000000-cfffffff ioport:2000(size=256) memory:bfff0000-bfffffff memory:bff00000-bff1ffff
  *-display
       description: Display controller
       product: Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller
       vendor: Intel Corporation
       physical id: 2
       bus info: pci@0000:00:02.0
       version: 07
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: msi pm bus_master cap_list rom
       configuration: driver=i915 latency=0
       resources: irq:48 memory:f4400000-f47fffff memory:d0000000-dfffffff ioport:1800(size=8)

christo

Pare linjek wyzej troche psioczyłem na wersję 32 bitową LMDE 2 z cinnamonem , teraz poistawiłem jednak od podstaw lmde 2 cinnamon 64 bity i zasuwa jak głupi żadnych wachnięć ani mroczków multimedia ładnie chodzą na audaciousie i smplayerze.Tak troche dxiwnie bo patrzyłem wczesniej wersję 32 bity i były jakieś problemy z grafiką system stał na czarno i ani kursora ani innych konsol a na 64 bitach chodzi az miło.Chyba rzeczywiście zalecenia aby stosowac w miarę możliwości wersje 64 bitowe się sprawdzają.
Pozdrawiam

Albedo 0.64

@studenciak_na_mincie: Sprecyzuj te "artefakty". Jakie masz środowisko? U mnie zdarzały się pozostające ślady po okienkach powiadomień przy tacce systemowej w środowisku Mate z włączonym kompozytorem Marco. Po wyłączeniu kompozycji artefakty przestały się pojawiać. Zauważyłem, że masz hybrydową grafikę Intel/AMD. Jeśli nie potrzebujesz na co dzień obu kart, wyłącz w biosie AMD i działaj na Intelu. Dzięki temu prostemu zabiegowi poprawia się wydajność systemu i wydłuża się czas pracy na baterii niezależnie od używanego systemu.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Zobacz najnowsze wiadomości na forum