Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Wybór dystrybucji

Zaczęty przez Max Vanach, Luty 21, 2015, 10:19:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Max Vanach

Ok mógłbym spróbować na dystrybucjach bazujących na fedorze lub red hat, ale nie wiem którą wybrać, którą dystrybucję byście polecili ?

pavroo

Coś na Red Hat/Fedora - proponuję CentOS, Fedora lub Korora.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Max Vanach

A co powiesz o dystrybucjach bazujących na SUSE, polecił byś coś z nich ?

pavroo

Tutaj jest małe pole manewru: openSUSE
Ewentualnie EXTON - robi remiksy chyba ze wszystkich dystrybucji a Cr OS Linux został porzucony.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Max Vanach

Ok dzięki wielkie, zacznę testować zobaczymy co z tego wyjdzie... Może polecił byś jeszcze jakieś inne dystrybucje ? Wykluczam tylko i wyłącznie Ubuntu... (No i wiem na pewno, żadna bazująca na Arch mi się nie zainstaluje każda którą instalowałem po zainstalowaniu usuwała mi partycje, no i bsd wszystkie co testowałem nie widziały karty sieciowej)

darekradzan

#5
witam
jak system po zainstalowaniu mogl usuwac Ci partycje ? , pewnie nie miales ustawionych DNS-ow... ,
moja rada , na poczatek to moze lepiej nie testuj dystrybucji opartych na czyms , tylko to cos ,
czyli fedore , opensuse , dobry na poczatek jest tez pclinuxos ,i rosa linux
a jesli juz" cos opartego na czyms" , to  cos zwiazanego z debianem - sparky lub solydxk
pozdrawiam

Teraz dopiero gdzies tam doczytalem , ze juz korzystales z linux-a , mianiowicie Ubuntu, tak ze moja rada dla Ciebie to sparky lub solydxk lub sam debian
Ps jak nie masz w miare duzego doswiadczenia to nie wiem czy dobrym krokiem jest zabawa z bsd , z ktorym widac ze masz tam jakies problemy

pavroo

Może właśnie coś na Debianie, jak sugeruje Darek.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Max Vanach

Narazie testuje CentOS i jest w miare ok, dużym plusem dla mnie jest że można było go zainstalować w wersji dla programistów co mi bardzo ułatwiło sprawę z instalacją wielu potrzebnych pakietów które zainstalowały się wraz z CentOS i właśnie czegoś takiego szukałem aczkolwiek nie jest ono  aż tak bogate jak w PC-BSD...

Max Vanach

Darek ja nie korzystałem kiedyś z linuksa, ja cały czas korzystam tylko i wyłąćznie z systemów linuksowych, pierwszym moim systemem linuksowym była mandriva, następnym była fedora a dopiero potem ubuntu i tak od wersji 8.04 aż do 14.04 z której zrezygnowałem jakieś 2 tygodnie temu i szukam jakiejś alternatywnej dystrybucji, przede wszystkim lżejszej od ubuntu bo chyba mój 4 letni sprzęt już sobie z nią nie radził choć wina, może być po stronie aktualizacji ubuntu bo jak zrobiłem reinstalkę do pierwotnego stanu 14.04 to śmigała ładnie a po aktualizacjach to była katastrofa...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum